роспроп «поширює» холеру в Одесі: спочатку на листівки, потім в телеграмі

роспроп «поширює» холеру в Одесі: спочатку на листівки, потім в телеграмі

Фактчек
Укрінформ
Профільна державна установа спростувала фейк, який намагалися розповсюдити від імені приватної компанії

Російський Telegram-канал поширив інформацію про нібито спалах холери в Одесі. Її підкріпили фотографією листівки, яку буцімто отримали жителі міста в поштовій скриньці. Листівка містила заклик до мешканців проявляти особливу пильність та обережність, перелік запобіжних заходів, а також номер, за яким телефонувати у разі наявності ознак хвороби. Надіслано цю листівку було нібито від приватної компанії «Управляющая компания «Будинок сервис».

Інформація щодо імовірного спалаху холери є фейком.

Google-пошук за назвою організації, яка вказана в листівці, дійсно знайшов компанію та її контакти.   

У коментарі Укрінформу директор організації підтвердив існування компанії, але наголосив, що справжня назва її ТОВ «Будинок сервіс». Він також заперечив будь-яку причетність організації до розсилки листівок про імовірний спалах холери.  

Номер, який вказаний в листівці для зворотнього зв’язку потенційного хворого не є дійсним.

У профільній державній установі "Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб МОЗ України" офіційно спростували фейкову інформацію щодо імовірного спалаху холери. «Зазначена інформація не відповідає дійсності. Випадків захворювання на холеру в Україні та Одеській області не зареєстровано», – йдеться у відповіді установи на запит Укрінформу.

Це не вперше, коли ширяться фейки про холеру. В червні 2022 року повідомлялося, що ПрАТ «АК «Київводоканал» спростував інформацію про те, що водопровідна вода може бути небезпечна та через неї можуть поширюватись хвороби. Схожий фейк спростували й у Харкові. Пізніше в МОЗ повідомили, що в Україні не зафіксували випадків холери.

Дмитро Бадрак

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-