Верховний Суд відхилив апеляцію ЦВК на участь Саакашвілі у виборах

Верховний Суд відхилив апеляцію ЦВК на участь Саакашвілі у виборах

Укрінформ
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відхилив апеляційну скаргу ЦВК щодо реєстрації кандидатів у народні депутати від партії "Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі.

Відповідне рішення ухвалено вночі 29 червня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Тобто суд залишив чинним рішення Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва, який скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати від партії "Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі та зобов'язав повторно розглянути подані цією політсилою документи.

"Спірна постанова Центральної виборчої комісії від 23 червня 2019 року №1205 є протиправною та підлягає скасуванню. З огляду на викладене, суд першої інстанції дійшов законного та ґрунтовного висновку про задоволення позову. Відповідно до статті 316 КАС України суд апеляційний інстанції залишає скаргу без задоволення... Керуючись статтями 271-273, 278, 308, 310, 315, 316, 321, 322 КАС України, Верховний Суд постановив: апеляційну скаргу Центральної виборчої комісії залишити без задоволення, рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2019 року - без змін. Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарження не підлягає", - ідеться в рішенні суду.

Таким чином, ЦВК має повторно розглянути документи партії "Рух нових сил”, подані на реєстрацію для участі в позачергових парламентських виборах.

Присутні на засіданні після оголошення рішення скандували "Суду - повага". Другий номер у списку "Руху нових сил" Давід Сакварелідзе повідомив, що сьогодні вдень партія повторно подаватиме документи до ЦВК.

Також Сакварелідзе зазначив, що партія буде "доводити політичну і кримінальну вину ЦВК".

Читайте також: Верховний суд почав розгляд апеляції ЦВК щодо відмови у реєстрації партії Саакашвілі

Як повідомляв Укрінформ, 25 червня Шостий апеляційний адміністративний суд міста Києва скасував постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати від політичної партії "Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі та зобов'язав повторно розглянути подані політсилою документи.

Голова ЦВК Тетяна Сліпачук на брифінгу 26 червня заявила, що Верховний Суд поставить юридичну крапку в суперечці навколо відмови реєструвати кандидатів від партії "Рух нових сил" на позачергових парламентських виборах.

23 червня ЦВК відмовила в реєстрації кандидатів у народні депутати, включених до виборчого списку партії "Рух нових сил”. У ЦВК зазначили, що указ Президента України про позачергові вибори народних депутатів 21 липня було видано 21 травня. Отже, розгляд 8 травня на засіданні ради політичної партії "Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі питань, пов’язаних з її участю в позачергових виборах 21 липня не міг бути здійснений.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-