Волкер - про підсумки виборів в Україні: Ми підтримуємо не кандидатів, а принципи

Волкер - про підсумки виборів в Україні: Ми підтримуємо не кандидатів, а принципи

Укрінформ
Ми не підтримуємо кандидатів, ми дотримуємося принципів: реформи, Мінський процес і орієнтація України на вступ до ЄС і НАТО.

Про це заявив спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер після публічного заходу в Будапешті, повідомляє угорське видання Valasz Online.

«Ми не підтримуємо окремих осіб і кандидатів, ми дотримуємося принципів», - заявив спецпредставник США.

На думку Волкера, чинному президенту України Петру Порошенку слід віддати належне: за чотири роки він провів більше реформ, ніж за всі роки незалежності країни, а також не зробив спроби сфальсифікувати президентські вибори, щоб залишитися на другий термін. Однак тепер світові партнери України повинні співпрацювати з тим, кого обрав український народ.

«Вони (українці - ред.) хочуть швидше і більше змін, і Зеленський провів свою кампанію, обіцяючи чесно провести реформи ... Люди проголосували за нього більшістю, і тепер вони чекають від нього змін», - зазначив він.

За словами Волкера, новообраний президент України може втратити підтримку українців, якщо погодиться на пропозицію РФ відмовитися від деяких українських територій в обмін на мир: «Ставлення українців до Зеленського зміниться дуже швидко, якщо він запропонує зробити це. Сам він сказав, що наполягатиме на повному відновленні суверенітету і територіальній цілісності України, і він підтримує процес, який існував до нього. В іншому випадку він дуже швидко налаштує людей проти себе», - поділився думкою спецпредставник США.

Волкер також підкреслив важливість направлення на Донбас миротворчої місії ООН, назвавши введення миротворців на Схід «найкращим шляхом уперед».

Читайте також: Волкер прокоментував рішення Кремля “паспортизувати” мешканців Донбасу

Підсумовуючи, спецпредставник США наголосив на важливості розвитку України шляхом проведення фундаментальних реформ: «Україні необхідно продовжувати розвивати економічні, політичні реформи, реформи сектору безпеки ... Ми сподіваємося, що ефективний процес припинення війни на Сході можливий, що Росія може забезпечити мир, але зробить це Росія чи ні, все одно потрібно допомагати Україні стати успішною і стабільною державою».

Як повідомлялося, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів. Перемогу здобув Володимир Зеленський, за якого свої голоси віддали 73,22% українських виборців. Петра Порошенка підтримали 24,45%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-