Філарет - виборцям: Треба голосувати за збереження України

Філарет - виборцям: Треба голосувати за збереження України

Укрінформ
Україна переживає момент складних випробувань, на кону стоїть її існування як держави, тож на президентських виборах треба голосувати за збереження Української держави та її незалежність.

Про це йдеться у зверненні почесного патріарха Православної церкви України Філарета перед виборами Президента України.

"Україна переживає нині момент складних випробувань. На кону саме її існування як держави. Московський агресор окупував частину наших земель, на фронті гинуть наші воїни. Церква молиться за цілісність України і за загиблих героїв. Церква молиться за перемогу і за єдність українського народу. Без єдності не може бути досягнута перемога над окупантом і збережений цивілізаційний вибір України, наша спільність з Європою", - наголосив Філарет.

За його словами, "церква молиться за те, щоб Господь дав мудрість нашому народові зробити такий вибір під час нинішніх президентських виборів, який зберіг би нашу Українську державу, забезпечив її суверенітет, цілісність і майбутнє".

"Разом з тим, церква висловлює занепокоєння, що у передвиборчій кампанії сіється кукіль розбрату й непевності в майбутньому, зневажається пам’ять героїв Небесної сотні і наших воїнів. Ми чуємо висловлювання, спрямовані проти європейського вибору України, які несуть загрозу національній безпеці. Зневага до самої України, культури й мови українського народу – недопустима", - наголосив почесний патріарх.

Він нагадав що "деякі засоби інформації в період виборчої кампанії ображають нашу церкву, вживаючи такі вислови, як "перепатріархатити" Українську церкву, отриманий від Вселенського патріарха Варфоломія Томос про автокефалію Української православної церкви, для отримання якого немало потрудився діючий Президент, називають "термосом". "Подібні вислови є зневажливими щодо нашого спільного здобутку, який надає духовну незалежність Українській православній церкві", - зазначив почесний патріарх.

З іншого боку, за його словами, "віряни відчувають розчарування через недостатнє просування нашого суспільства до правди й справедливості, обурюються корупцією, відсутністю справжнього правосуддя, глибокими соціальними проваллями в суспільстві. Досі непокарані убивці Небесної сотні, не розслідувані убивства та напади на активістів".

"Церква печалиться таким станом в країні і, молячись за її уряд, висловлює вимогу мільйонів громадян взяти курс на справжні реформи, на побудову відповідальної перед народом держави. Саме такий курс завадить відновленню антиукраїнських сил і посилить Україну в боротьбі з російським агресором. Наші віряни хочуть чути про це вже сьогодні, вони жадають правди і справедливості", - йдеться у зверненні.

Читайте також: Філарет сказав, коли ПЦУ стане патріархією

Філарет додав, що майбутній Президент, виконуючи вимоги суспільства, має вже зараз показати, як він проведе суттєві кадрові зміни в системі державного управління й силових структурах, здійснить кардинальну перебудову судової системи, прокуратури, виборчої системи, проведе реальне очищення держави від корупції. "Лише тоді країна міцно стане на шлях правди, справедливості, демократії, справжнього, а не декларованого європейського вибору", - зазначив він.

"На виборах треба голосувати за збереження Української держави, за її незалежність і свободу, за яку віддають своє життя на Донбасі наші кращі сини і дочки", - підсумував владика.

Як повідомлялося, другий тур виборів Президента України відбудеться 21 квітня. Українці обиратимуть між чинним главою держави Петром Порошенком та шоуменом Володимиром Зеленським.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-