Майже 70% українців хочуть передвиборчих дебатів

Майже 70% українців хочуть передвиборчих дебатів

Опитування
Укрінформ
Майже 42% українців вважають дебати між кандидатами на пост Президента обов'язковими.

Про це свідчать результати всеукраїнського репрезентативного опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"41,9% українців вважають, що дебати між кандидатами обов'язково мають відбутися, ще 26,7% вважають дебати бажаними, але не обов'язковими (всього 68,7% хотіли би, щоб дебати відбулися)", - йдеться у дослідженні.

При цьому чверть опитаних (24,7%), за даними КМІСу, вважають дебати непотрібними, а 6,6% не визначилися зі своєю позицією або відмовилися відповідати.

Окрім того, 50,6% респондентів вважають, що Володимир Зеленський у разі участі у дебатах буде щирим, а 28,4% так не вважають, при цьому 21% українців не визначилися щодо цього питання або ж відмовилися відповідати. У щирість Петра Порошенка на дебатах вірять 19,3% опитаних, а 63,1% мають протилежну думку (не визначилися або відмовилися відповідати 17,7%).

Читайте також: Вибори-2019: соціологи дізналися розрив між кандидатами у другому турі

Водночас, 14,9% респондентів стверджують, що дебати будуть визначальними для їхнього вибору. Утім, 51,3% опитаних сказали, що для їхнього вибору дебати не є важливими. При цьому, 25,3% опитаних зазначили, що враховуватимуть дискусію між кандидатами, але рішення прийматимуть і на підставі інших важливих питань. 8,4% не визначилися зі своєї позиції або ж відмовилися відповідати на це питання.

Загалом експерти КМІСу опитали 2004 респонденти, котрі проживають у 129 населених пунктах в усіх регіонах України, крім Автономної Республіки Крим. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до кінця процесу, 2,8% - для показників, близьких до 25%, 2% - для показників, близьких до 10%, 1,4% - для показників, близьких до 5%. Опитування проводилося протягом 9-14 квітня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-