
Росія намагається нівелювати результати виборів в Україні
Майбутні вибори в Україні не стануть винятком у такій політиці, йдеться а аналізі європейського проекту протидії дезінформації EU vs Disinfo.
«Президентські та парламентські вибори в Україні у 2019 році відбудуться в контексті традиційної та гібридної агресії з боку Росії», - робить висновок ресурс.
Більше того, вважають експерті, швидше за все, прокремлівські ЗМІ пристосовують свої старі методи до виборчого періоду, щоб завдати максимальної шкоди кандидатам у президенти, самому процесу голосування, результату та меті виборів.
В ефірах панують висміювання та приниження для того, щоби зневажати вибори. Так, російське державне телебачення порівнює виборчий процес з «карнавалом», кандидатів називає «маріонетками Вашингтона», стверджує, що після виборів країна перетвориться на "бананову республіку", в якій її «Західні майстри будуть вільні царювати».
У сукупності ці наративи допомагають увічнити прокремлівську думку, що незалежно від того, як українці голосують, їхній демократичний вибір не має жодного сенсу.
Тривала дезінформаційна кампанія перед голосуванням в Україні є спробою втрутитися в українську демократію і розширити рамки гібридної війни проти її суверенітету, переконані автори аналізу. Негативна передача повідомлень про вибори в Україні, яка постійно існує в російських державних засобах масової інформації, з кричущим акцентом на підрив легітимності виборчого процесу та його результатів дає змогу Кремлю додатково зневажати державність та геополітичний курс України, виправдовувати політику Росії щодо України в очах російських громадян і заплямувати міжнародний імідж України з надією на ослаблення підтримки Заходу.
Заради цього застосовується такий окремий напрямок дезінформації, який спрямований на міжнародну аудиторію: намалювати Україну як хаотичне місце, яке потерпає від внутрішньої політичної нестабільності, її люди відчайдушні, а влада країни - ненадійна і войовнича.
Україна подається в новинах як країна-агресор.
Подібні наративи також працюють над консолідацією ключового міфу, спрямованого на вітчизняну російську аудиторію - а саме, що Росія оточена ворогами. Для внутрішнього глядача месседж також - політичні зміни можуть принести невдачу.
Навіть повідомлення-дезінформації, які безпосередньо не стосуються виборів, закріплюють спотворене світогляд, що формує мислення людей про значення і можливості політичних змін. У контексті виборів така дезінформація може безпосередньо впливати на участь виборців, а також їхный політичний вибір.
Україна є найбільшою мішенню російських ЗМІ: з більш ніж 5000 випадків дезінформації, зареєстрованих у базі даних EU vs Disinfo з 2015 року, майже половина - це Україна. При цьому автори наголошують, що українське громадянське суспільство сформувало важливу лінію оборони в інформаційній війні.
В аналізі європейських експертів підкреслюється, що «це яскрава ілюстрація для всіх європейців, що спроби Росії втрутитися у вибори не можуть розглядатися в ізоляції від довгострокових геополітичних стратегій Кремля та злоякісної діяльності за її межами».
Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.
Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.