Вибори президента: три соцслужби провели спільне опитування

Вибори президента: три соцслужби провели спільне опитування

Інфографіка
Укрінформ
Свою готовність взяти участь у виборах Президента України декларують 84% опитаних.

Про це свідчать результати спільного соціологічного дослідження, проведеного зусиллями трьох соціологічних компаній (КМІС, Центр Разумкова та Соціологічна група Рейтинг).

Згідно з дослідженням, 84% опитаних декларують свою готовність взяти участь у виборах Президента України, 35% вважають, що ситуація у країні покращиться у результаті президентських виборів, які відбудуться 31 березня 2019 року (за останній квартал показник покращився з 31% до 35%). Водночас 32% вважають, що вона не зміниться, 10% – взагалі мають негативні очікування від виборів.

За даними опитування, лідером президентського рейтингу залишається Володимир Зеленський, якого готові підтримати 27,7% тих, хто визначився з вибором та мають намір взяти участь у голосуванні. Юлію Тимошенко підтримують 16,6%, Петра Порошенка – 16,4%. За Анатолія Гриценка готові віддати свої голоси 9,7%, Юрія Бойка – 8,4%, Олега Ляшка – 5,3%, Олександра Вілкула – 4,0%, Ігоря Смешка – 3,7%. Рейтинг інших кандидатів – нижче 2%.

Читайте також: КМІС: у президентському рейтингу лідирують Зеленський і Порошенко, Тимошенко - третя

До цього часу близько 25% опитаних не визначилися з вибором. Найбільше таких на Галичині, півночі, у центрі та на сході країни.

Зеленський має найміцніші електоральні позиції на півдні та сході, також у центрі, на заході, півночі та у столиці. Тимошенко та Порошенко – у центрально-західних макрорегіонах. Гриценко – на заході та Галичині, а Бойко та Вілкул – на півдні, сході та Донбасі. Ляшко має відносно вищу підтримку у регіонах заходу, центру та півночі.

Зеленський є лідером симпатій серед молоді і людей середнього віку, Тимошенко – серед старших виборців. Якщо Зеленського, Порошенка та Гриценка відносно більше підтримують чоловіки, то Тимошенко – жінки.

Шанси на потрапляння у парламент мають шість політичних сил. Лідером рейтингу є партія "Слуга народу", яку готові підтримати 24,8% опитаних, які вже визначилися і мають намір голосувати. Підтримка Батьківщини складає 17,6%, БПП "Солідарність" – 14,7%, Громадянської позиції – 9,3%, Опозиційної платформи – 9,2%, Радикальної партії – 5,3%. Рейтинг Опозиційного блоку складає 4,4%, ВО "Свобода" – 3,1%, Самопомочі – 2,5%. Тих, хто ще не визначився з вибором політичної сили, – майже 30%.

Найвищий рівень підтримки партії "Слуга народу" – на півдні та сході країни, Батьківщини – у центрі, БПП "Солідарність" – на Галичині, Опозиційної платформи та Опозиційного блоку – у південно-східних областях та на Донбасі.

65% опитаних зазначили, що не стикалися особисто з фактами підкупу під час цієї президентської виборчої кампанії. З іншого боку, 27% сказали, що мали такий досвід: 6% – особисто, 21% – чули про це від близьких та знайомих. Найбільше тих, хто зазначав про факти підкупу, зафіксовано серед мешканців півдня, Донбасу, півночі та у столиці.

Читайте також: Національний екзит-пол 2019 проведуть три соціологічні центри

42% зазначили, що очікують значних фальсифікацій на виборах Президента 31 березня 2019 року. 41% вважають, що фальсифікації будуть незначними, і лише 6% взагалі не очікують жодних фальшувань виборів. Найбільше тих, хто очікує значних фальсифікацій, - серед мешканців півдня, виборців Вілкула та Бойка, а також тих, хто взагалі не братиме участі у виборах.

Терміни проведення опитування: 5-14 березня 2019 року. Вибірка: 15 000 респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та регіон проживання. Статистична похибка вибірки: не більше 0,8%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-