РФ готує серію кібератак на виборах в Україні - Тимчук

РФ готує серію кібератак на виборах в Україні - Тимчук

Укрінформ
Російські спецслужби готуються до проведення серії кібератак, спрямованих на дестабілізацію в Україні під час президентської кампанії і в період після виборів.

Про це повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук в Facebook.

"Під керівництвом Генерального штабу ЗС РФ департаментом кіберзахисту ЗС РФ (дислокується в Москві, Комсомольський проспект, будинок 20) спільно з провідними науковими установами Росії розроблено спеціальне програмне забезпечення (віруси нейтралізації і проникнення, зміни формату тощо), яке планується використовувати в кіберпросторі України", - йдеться в повідомленні.

За даними ІС, це програмне забезпечення "має суто" хакерський "характер, а його окремі компоненти були придбані ЗС РФ в грудні 2018 року при посередництві московського офісу "Лаборатории Касперского".

"Згідно з розробленою стратегією, на першому етапі, використовуючи спеціальні" хакерські програми", російська сторона намагатиметься "коригувати" процес підбиття підсумків президентської кампанії в Україні, синхронізуючи це з масованою інформаційно-пропагандистської кампанією з формування громадської думки як в Україні, так і на міжнародній арені. Мета - заявити про "фальсифікацію результатів" і "нелегітимність" проведених виборів", - пише Тимчук.

Читайте також: СБУ: Росія намагатиметься вплинути на вибори через кібератаки на ЦВК

У Кремлі вважають, що ці заходи разом з іншими елементами стратегії (інформаційними та силовими) дозволять забезпечити масштабну дестабілізацію внутрішньополітичної обстановки в Україні на тривалий період, додав координатор ІС.

Як повідомлялося, 31 березня в Україні відбудуться вибори Президента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-