Державному реєстру виборців варто довіряти - голова правління ОПОРИ

Державному реєстру виборців варто довіряти - голова правління ОПОРИ

Укрінформ
Державний реєстр виборців репрезентує найбільш точні дані щодо громадян України, які мають право брати участь у виборах.

Про це сказала голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська у понеділок в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Державний реєстр виборців, на мою думку, є однією з найбільш прогресивних позицій у практиці організації виборів порівняно навіть із рядом країн пострадянського простору чи Європейського Союзу. З 2009 року ми маємо реєстр - електронну базу даних виборців, яка поновлюється на щомісячній основі. І от ці фейки про те, що нам треба проводити перепис населення, коли в двері буде хтось дзвонити або стукати, і ми будемо мати точніші дані, ніж отримані на щомісячній основі від усіх постачальників і розпорядників офіційних даних щодо проживання громадян, зміни статусу, щодо набуття 18-річного віку, - звичайно, все це не репрезентатує картину, що стосується Державного реєстру виборців. Це той здобуток Центральної виборчої комісії, який треба захищати. Більш точного реєстру в Україні немає - йому варто довіряти", - пояснила Айвазовська.

Читайте також: ОПОРА фіксує на Прикарпатті "політичну благодійність"

Водночас вона підтвердила інформацію про те, що Держреєстрі є інформація щодо померлих громадян України. Проте, наголосила коордираторка виборчих програм ОПОРИ, у цій базі даних також "є позначка, що вони є померлими".

"Ця інформація не може бути роздрукована у межах списків виборців. Інформація про померлих громадян зберігається протягом десяти років", - уточнила Айвазовська.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-