В ОБСЄ незадоволені рішенням України про заборону російських спостерігачів на виборах

В ОБСЄ незадоволені рішенням України про заборону російських спостерігачів на виборах

Укрінформ
Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) висловило жаль з приводу рішення української влади, яка відмовила громадянам Росії в участі у місії БДІПЛ зі спостереження за президентськими виборами в Україні.

Про це повідомляє DW.

Як зазначила директор БДІПЛ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір, "рішення відмовити в акредитації громадянам однієї держави безпрецедентне і суперечить зобов'язанням членів ОБСЄ запрошувати спостерігачів з будь-яких інших країн-учасниць ОБСЄ, які можуть висловити бажання спостерігати за перебігом виборів тою мірою, якою це дозволено законом".

За словами глави БДІПЛ, спостерігачі, які беруть участь в місіях з контролю за виборами, представляють не свої країни, а всю ОБСЄ. Вони зобов'язані дотримуватися методології БДІПЛ зі спостереження за виборами і пов'язані суворим кодексом поведінки, у тому числі повинні залишатися неупередженими і жодним чином не втручатися у виборчий процес.

У листі, направленому в МЗС України, Гісладоттір також висловила “глибоке розчарування” у зв'язку з ухваленням Верховною Радою 7 лютого закону, який заборонив росіянам брати участь в спостереженні за виборами в Україні.

Як повідомлялося, в МЗС раніше наголосили, що місія ОБСЄ зі спостереження за майбутніми президентськими виборами в Україні може бути успішною без спостерігачів із Росії. "Україна забезпечить демократичність і дотримання всіх виборчих стандартів у процесі здійснення волевиявлення громадян. Взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн на просторі ОБСЄ ніколи не заважала БДІПЛ успішно здійснювати процес спостереження за виборами", - зазначила речник МЗС Катерина Зеленко. У цьому контексті вона нагадала, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори президента Росії у 2018 році.

Читайте також: Волкер змінив позицію щодо спостерігачів РФ на виборах в Україні

7 лютого Верховна Рада внесла зміни до виборчого законодавства, якими забороняється громадянам держави-агресора бути офіційними спостерігачами на українських виборах. За відповідний закон проголосували 232 народні депутати.

Вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-