ОБСЄ пропонує у спостерігачі на виборах двох росіянок - МЗС України

ОБСЄ пропонує у спостерігачі на виборах двох росіянок - МЗС України

Укрінформ
Міністерство закордонних справ України отримало від Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ електронний список довготермінових спостерігачів на президентських виборах, до якого включено двох кандидаток від Росії.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на засіданні Комітету Верховної Ради у закордонних справах у середу, 6 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"У заявці, яка була передана в електронному вигляді (тобто ми не маємо оригіналів цієї заявки), є два довготермінових спостерігачі від Російської Федерації. Це молоді жінки - звертаю на це увагу, тому що росіяни дуже добре знають, що російських чоловіків (в Україну. - ред.) не пускають, тому вони свідомо подали двох молодих жінок: одна 1990 року народження, інша 1985 року народження", - сказав Кислиця.

Читайте також: ОБСЄ пояснила, чому відправляє росіян спостерігати за виборами в Україні

Він додав, що сьогодні під час зустрічі в МЗС з главою місії Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ послом Пітером Тейлером поінформував його, що міністерство не передаватиме анкети цих двох російських жінок у ЦВК.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні, 6 лютого з'явилася інформація, що Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ всупереч умовам, викладеним у запрошенні української стороною, запропонувало включити двох громадян РФ до складу Місії зі спостереження за виборами Президента України 31 березня 2019 року.

Згодом в ОБСЄ заявили, щовключення до списку спостерігачів за виборами кандидатів від усіх 57 країн-членів ОБСЄ відповідає принципам організації та методиці і практиці формування місій для спостереження за виборами.

У той же день комітет ВР у закордонних справах рекомендував ВР включити до порядку денного та підтримати за основу і в цілому законопроект 9524 про неможливість участі спостерігачів з Росії у президентських і парламентських виборах в Україні.

Як повідомлялося раніше, на початку січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін надіслав листа директору Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір із пропозицією направити в Україну спостерігачів на президентські вибори. Запрошення було зроблено в рамках виконання Україною своїх політичних зобов’язань в ОБСЄ щодо забезпечення присутності міжнародних спостерігачів на національних виборах відповідно до Копенгагенського документа ОБСЄ 1990 року.

9 січня міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що МЗС України не прийматиме заявки про реєстрацію російських спостерігачів.

Українські правоохоронці мають намір перевіряти міжнародних спостерігачів на майбутніх виборах президента за допомогою баз прикордонників, СБУ, МВС та сайту "Миротворець", повідомив 1 лютого глава МВС України Арсен Аваков.

4 лютого група народних депутатів зареєструвала законопроект 9524 "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні", в якому пропонується не допускати на вибори російських спостерігачів.

Центральна виборча комісія надала право мати офіційних спостерігачів на президентських виборах уже 99 громадським організаціям. Також станом на 30 січня ЦВК зареєструвала 29 міжнародних офіційних спостерігачів.

Глава місії Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ посол Пітер Тейлер під час зустрічі з головою ЦВК Тетяною Сліпачук 6 лютого повідомив, що всього під час виборчого процесу працюватимуть 92 спостерігачі БДІПЛ ОБСЄ і близько 750 спостерігачів в день виборів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-