ОБСЄ пояснила, чому відправляє росіян спостерігати за виборами в Україні

ОБСЄ пояснила, чому відправляє росіян спостерігати за виборами в Україні

Укрінформ
Спостерігачі місії ОБСЄ/Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), за проведенням президентських виборів в Україні зазначили, що тривають консультації щодо участі громадян РФ у місії як довготермінових спостерігачів.

Про це сказав на прес-конференції голова місії БДІПЛ зі спостереження за виборами посол Пітер Тейлер, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми знаємо про позицію української влади щодо спостерігачів. Маємо зазначити, що це не відповідає принципам ОБСЄ і підходам ОБСЄ до формування місії для спостереження за виборами. Однак нашим завданням є спостереження за виборами, тому ми будемо чекати, що відбуватиметься, і стежити за тим, як ця ситуація розвиватиметься", - сказав Тейлер.

Водночас він додав, що нині відбуваються дискусії між офісом БДІПЛ у Варшаві та українською владою з цього приводу.

Речник ОБСЄ Томас Райнер зазначив, що склад місії формувався із дотриманням методики ОБСЄ/БДІПЛ.

"Є певна методика і практика формування таких місій, коли напередодні розсилаються запрошення до всіх 57 країн членів ОБСЄ з проханням представити їхніх кандидатури для спостереження за виборами", - повідомив Райнер.

Він додав, що після отримання кандидатур список надсилається до МЗС України.

"Зараз комунікація триває, подивимося, який буде результат... Ми маємо оцінити, яким чином прохання української сторони відповідає зобов’язанням ОБСЄ щодо проведення спостереження за виборами, які мають бути чесними і відкритими", - сказав Райнер.

Він зазначив, що у переданому до МЗС списку 92 особи, у тому числі двоє з них - громадяни РФ.

Також він додав, що серед 17 спостерігачів основного складу місії ОБСЄ за президентськими виборами громадян РФ немає.

Читайте також: Комітет Ради рекомендує не пускати на вибори спостерігачів РФ

Як повідомляв Укрінформ, Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ всупереч умовам, викладеним у запрошенні української сторони, запропонувало включити двох громадян РФ до складу Місії зі спостереження за виборами Президента України 31 березня 2019 року.

Наразі до складу довгострокових спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ запропоновано понад 80 осіб. Безпосередньо для спостереження в день виборів в Україну також прибуде ще близько 750 короткострокових спостерігачів.

На початку січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін надіслав листа директору Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір із пропозицією направити в Україну спостерігачів на президентські вибори. Запрошення було зроблено в рамках виконання Україною своїх політичних зобов’язань в ОБСЄ щодо забезпечення присутності міжнародних спостерігачів на національних виборах відповідно до Копенгагенського документа ОБСЄ 1990 року.

При цьому, в листі було повідомлено, що МЗС України не прийматиме заявки на акредитацію міжнародними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій від власників російських паспортів чи інших осіб, направлених російською державою.

Міністр заявив, що відхилення заявок про реєстрацію російських спостерігачів є необхідним, "коли йдеться про спостерігачів від країни-агресора та окупанта". Він додав, що таких прецедентів чимало у практиці ОБСЄ.

Українські правоохоронці мають намір перевіряти міжнародних спостерігачів на майбутніх виборах президента країни за допомогою баз прикордонників, СБУ, МВС та сайту "Миротворець", - повідомив глава МВС України Арсен Аваков.

4 лютого група народних депутатів зареєструвала законопроект №9524 "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні", який унеможливлює присутність російських спостерігачів на виборах в Україні.

Станом на 30 січня ЦВК зареєструвала 29 міжнародних офіційних спостерігачів на виборах Президента України 31 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-