Партнери G7+ заявили про додаткову допомогу енергосектору України на понад мільярд доларів

Партнери G7+ заявили про додаткову допомогу енергосектору України на понад мільярд доларів

Укрінформ
На засіданні високого рівня Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України у Берліні заявлено про додаткову допомогу енергетичному сектору України на загальну суму понад 1 млрд доларів США.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.

"Партнери G7+ зазначили про додаткову допомогу енергетичному сектору на суму понад 1 мільярд доларів США після останніх атак, а саме понад 70 мільйонів євро нових грантових внесків до Фонду підтримки енергетики України, 500 мільйонів доларів нового фінансування від США для підтримки енергетичного сектору, 300 мільйонів євро додаткового фінансування від ЄБРР, щонайменше 47 мільйонів доларів додаткового гранту від Світового банку та донації у формі гуманітарної допомоги від держав-членів ЄС", - йдеться у повідомленні.

Учасники засідання, серед яких були присутні Держсекретар МЗС Німеччини Сюзанне Бауман, заступник Держсекретаря США Джеффрі Пайєтт, директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський, генеральний директор IRENA Франческо Ла Камера, засудили російські атаки на українську енергетику. Вони закликали притягнути до відповідальності тих, хто причетний до цих атак на критичну інфраструктуру, які мають руйнівний вплив на життя цивільного населення.

Крім того, країни-партнери зазначили про важливість зусиль ENTSO-E у збільшенні експорту електроенергії в Україну та акцентували на тому, що збільшать зусилля з надання обладнання для ремонтів пошкодженої інфраструктури виробництва та передачі енергії до зимового періоду 2024 - 2025 років.

Окремо у заяві йшлося про посилення зусиль для зміцнення фізичного захисту основних компонентів енергетичної мережі, протиповітряної оборони, а також імплементації рішень з децентралізації та встановлення обладнання розподіленої генерації електроенергії.

Читайте також: Відновлення української енергетики: на конференції в Берліні підписали 12 угод

Як повідомлялося, під час Міжнародної конференції з відновлення України URC 2024 у Берліні укладено 12 угод про співпрацю з фінансовими установами та енергетичними компаніями.

Фото: Міністерство енергетики України

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-