Гетманцев - про зовнішню допомогу: На наступний рік треба понад $32 мільярди

Гетманцев - про зовнішню допомогу: На наступний рік треба понад $32 мільярди

Укрінформ
У 2025 році зберігається ризик щодо ритмічності надходження зовнішньої допомоги та можливості забезпечити повне фінансування військових видатків.

Про це голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів в інтерв'ю виданню "Телеграф", передає Укрінформ.

"На 2025 рік у нас є два основні ризики. Це, перш за все, ризик ритмічності фінансування зовнішньої допомоги. Бо ми зараз маємо планові потреби на наступний рік понад 32 мільярди доларів. З цих 32 мільярдів ми маємо непідтвердженими 15. До того ж, як ми бачимо, істотно зростають потреби армії. Тобто це великі гроші, "твердих" джерел отримання яких на сьогодні у нас поки що немає", - зазначив Гетманцев.

За його словами, другий ризик - можливість забезпечити повне фінансування військових видатків, якщо війна триватиме весь або більшу частину 2025 року.

До згаданих ризиків додається і геополітична турбулентність. Результати виборів у США і до Європарламенту можуть підсилити позиції популістів.

Читайте також: Гетманцев каже, що уряд готує пропозиції про підвищення деяких податків

"Плюс - можливе розширення театру бойових дій за рахунок Азії, Кореї, Близького Сходу. Це, безперечно, може зменшити підтримку України. У фінансовий 2025 рік ми дивимося з певною тривогою, і, аби коштів було достатньо, попереду багато роботи", - додав Гетманцев.

Як повідомлялось, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, обсяг зовнішньої допомоги на цей рік встановлено на рівні 38 млрд дол., і Україна зможе отримати ці кошти в повному обсязі за умови виконання необхідних реформ та ухвалення відповідних законів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-