Британська розвідка оцінила потенціал відновлення економіки України

Британська розвідка оцінила потенціал відновлення економіки України

Укрінформ
Високий рівень експорту демонструє здатність України експортувати продукцію через судноплавний коридор у Чорному морі, а також сприятиме відновленню української економіки у 2024 році.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки у соцмережі X.

Зазначається, що в квітні Україна експортувала найбільший обсяг зернових та олійних культур з початку повномасштабного вторгнення – 6,6 млн тонн. На думку експертів, це демонструє здатність України здійснювати експорт в односторонньому порядку через свій судноплавний коридор у Чорному морі.

Читайте також: Україна провела реформи, які позитивно вплинули на економіку - Брінк

«Пропускна здатність чорноморських портів майже напевно досягла місячного обсягу експорту, який перевищує будь-який інший показник за час конфлікту (повномасштабної війни РФ проти України – ред.), включаючи той, який був досягнутий в межах Чорноморської зернової ініціативи», – йдеться у звіті.

Так, приблизно 5,2 млн тонн із загального експорту зернових та олійних культур у квітні цього року було відправлено із чорноморських портів України, порівняно із піком у 4,2 млн тонн за Чорноморською зерновою ініціативою у жовтні 2022 року.

Аналітики зазначають, що з моменту запуску у серпні минулого року український морський коридор забезпечив близько 1600 транзитів суден і експорт 45 мільйонів тонн вантажів. Більшість з них становив експорт сільськогосподарської продукції, який складався із понад 30 мільйонів тонн впродовж дев’яти місяців.

«Решта – це переважно залізна руда і сталь, яку раніше не можна було експортувати морем під час (дії – ред.) Чорноморської зернової ініціативи. Загалом це сприятиме відновленню економіки України у 2024 році», – вважають у Міноборони Британії.

Читайте також: Морські порти України у квітні обробили 10 мільйонів тонн вантажів

У розвідці підкреслили, що поставки з України мають життєве значення для глобальної продовольчої безпеки. В період з липня 2023 року до червня 2024 року експорт зерна з України становитиме близько 9,7% від світового експорту зерна.

«Хоча експорт сільськогосподарської продукції майже напевно залежить від чорноморських портів, на які припадає близько 78% обсягу експорту, інші маршрути використовуються і досі», – зазначають аналітики.

Зокрема Україна продовжує експортувати зернові та олійні культури річкою Дунай (близько 15% обсягів), залізницею (близько 6% обсягів) та автотранспортом (менше 1% обсягу).

Як повідомлялося, в Агентстві США з міжнародного розвитку (USAID) прогнозують зростання експорту зернових з України на 15%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-