Україна залишається привабливою для ведення бізнесу попри війну - Шульце

Україна залишається привабливою для ведення бізнесу попри війну - Шульце

Ексклюзив
Укрінформ
Україна продовжує бути привабливою для ведення бізнесу навіть в умовах війни.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловила міністерка економічного співробітництва та розвитку ФРН (BMZ) Свенья Шульце.

«Попри нинішню дуже складну ситуацію, Україна залишається цікавим ринком для багатьох компаній», - заявила Шульце.

Вона пояснила, що на значній території країни й зараз можна здійснювати виробничий процес, а той факт, що Україна є кандидатом на членство в ЄС, – це «довгостроковий» аргумент для компаній.

Міністерка навела дані Німецько-української зовнішньоторговельної палати, які говорять про те, що до повномасштабного російського вторгнення в Україні працювало близько 2000 компаній з німецьким капіталом.

«Навіть після російського вторгнення майже не було компаній, які повністю припинили би свою діяльність в Україні. Вони «тримають ногу в дверях», тому що знають, що це того варте», - підкреслила Шульце.

Водночас вона зауважила, що приватний сектор потребує позитивного інвестиційного клімату та правової визначеності. Тому Німеччина підтримує Україну на її шляху реформ, особливо з огляду на процес вступу до ЄС. Особливо важливим, підкреслила Шульце, є боротьба з корупцією. Вона згадала доповідь Transparency International, яка констатувала прогрес у цьому питанні, попри те, що російська агресія все ще триває. Це дуже позитивний сигнал для економіки, підкреслила глава BMZ.

На базі цього міністерства вже рік діє «Платформа для реконструкції в Україні», яка спрямована на громадянське суспільство, приватний сектор, науку та муніципалітети в Німеччині, які хотіли б долучитися до відбудови України або вже роблять це. До цього часу понад 600 організацій зареєструвалися на платформі та обмінюються ідеями.

Читайте також: На конференцію з відбудови України в Берліні запросили близько 1500 учасників

Федеральний уряд Німеччина також нещодавно схвалив документ із ключовими пунктами щодо мобілізації можливостей приватного сектору для відновлення України, який охоплює 15 заходів сприяння економічній відбудові України. Його метою є мобілізація можливостей приватного сектору в Україні. Йдеться, зокрема, про фінансові субсидії та зниження відсотків за кредитами для малих і середніх підприємств в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-