Колаборантам закриють доступ до роботи на стратегічних підприємствах

Колаборантам закриють доступ до роботи на стратегічних підприємствах

Закон
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт, який убезпечує підприємства критичної інфраструктури від впливу осіб, що працюють на державу-агресора.

Про це повідомила пресслужба Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, керівництво якого є ініціатором документу, передає Укрінформ.

«25 квітня 2024 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» (законопроєкт за реєстр. № 7731), який убезпечує підприємства критичної інфраструктури від впливу осіб, які працюють на державу-агресора», - йдеться в повідомленні.

Очікується, що виконання прописаних у документі норм унеможливить роботу колаборантів на підприємствах/установах/організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України та/або на об’єктах критичної інфраструктури, якими є, зокрема, атомні електростанції.

Читайте також: Роботу в «поліції ДНР» до травня 2022 року не можна кваліфікувати як колабораціонізм - СБУ

Зокрема, у чинне законодавство вводиться поняття «правил поведінки на підприємстві, в установі, організації», які мають містити положення про те, що працівники зазначених підприємств мають надавати інформацію щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України.

Наголошується, що встановлення таких правил поведінки є обов’язковим.

Крім того, законом роботодавцям надається право розірвати трудовий договір з особою, у разі якщо законної сили набрав вирок суду, яким працівника засуджено за вчинення злочину проти основ національної безпеки України або якщо працівник не виконує правила поведінки на підприємстві.

Читайте також: Директору типографії «світить» до 10 років в'язниці за допомогу з «виборами» у Криму

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Як повідомлялося, на тимчасово окупованих територіях ворог посилено шукає колаборантів для роботи в його «адміністраціях».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-