Британія ввозить нафтопродукти РФ, користуючись лазівкою в законі - The Guardian

Британія ввозить нафтопродукти РФ, користуючись лазівкою в законі - The Guardian

Укрінформ
Велика Британія продовжує імпортувати рекордні обсяги нафтопродуктів з країн, які переробляють російське викопне паливо, оскільки в законі про імпорт є лазівка.

Про це повідомляє The Guardian, передає Укрінформ. 

Урядові дані, проаналізовані сайтом Desmog, свідчать, що імпорт рафінованої нафти до Британії з Індії, Китаю та Туреччини у 2023 році становив 2,2 млрд фунтів стерлінгів, що є рекордним показником порівняно з попереднім роком.

Британія офіційно заборонила імпорт російських нафтопродуктів з 5 грудня 2022 року у відповідь на вторгнення РФ в Україну. Однак через наявність лазівки в законодавстві російська нафта продовжувала надходити до Британії: якщо російська нафта переробляється в іншій країні, вона не вважається такою, що походить з Росії, що дозволяє їй обходити заборону на торгівлю. Як наслідок, російська нафта продається країнам-союзникам для переробки перед експортом до Британії.

Читайте також: РФ стала головним постачальником нафти до Індії, скоротивши частку ОПЕК до історичного мінімуму

«Поки уряд не закриє цю лазівку, Британія допомагає Росії платити за війну в Україні. Британія повинна діяти зараз, щоб заборонити імпорт пального, виробленого з російської нафти, і показати, що її підтримка України є щирою», – зазначила Лела Стенлі, старша дослідниця міжнародної неурядової організації Global Witness.

За оцінками Global Witness, протягом 2023 року до Британії було імпортовано близько 5,2 млн барелів нафтопродуктів, вироблених з російської нафти, причому більша частина імпорту (4,6 млн барелів) припадає на авіаційне пальне. За оцінками, пальне, пов'язане з Росією, використовувалося в одному з 20 британських авіарейсів.

Урядові дані свідчать, що прямий імпорт нафти з Росії впав з 1,5 млрд фунтів стерлінгів у першому кварталі 2022 року до нуля наступного року. Це призвело до сплеску імпорту викопного палива з нафтогазових держав: за рік до березня 2023 року Велика Британія витратила 19,3 млрд фунтів стерлінгів на імпорт нафти і газу з Алжиру, Бахрейну, Кувейту, Лівії, Катару, Саудівської Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратів – на 60% більше, ніж у попередньому році. Окрім закупівлі викопного палива з нафтоносних країн, Британія та ЄС купують перероблену російську нафту через такі країни, як Індія, Китай і Туреччина.

Читайте також: Експорт російського дизеля продовжує падати після атак дронами по НПЗ - Bloomberg

Організація Global Witness з'ясувала, що у 2023 році ЄС імпортував 130 млн барелів з нафтопереробних заводів, які переробляють російську нафту. Організація підрахувала, що це могло принести Кремлю 1,1 млрд євро податкових надходжень.

Як повідомляв Укрінформ, російська нафтопереробка знизилася до мінімуму за останні 11 місяців.

Фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-