Мінекономіки - про блокування кордону: в діалозі з польським урядом є «світло в кінці тунелю»

Мінекономіки - про блокування кордону: в діалозі з польським урядом є «світло в кінці тунелю»

Укрінформ
У Мінекономіки сподіваються, що блокування напрямків пунктів пропуску «Корчова-Краківець» та «Медика-Шегині» є короткостроковими акціями протесту, тому більше занепокоєння викликають блокування пунктів пропусків «Ягодин» та «Рава-Руська».

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав заступник міністра економіки  –  торговий представник України Тарас Качка.

"Це не є урядова акція, тому відповідно "світло в кінці тунелю" в діалозі з польським урядом у нас є, у нас досить непогане порозуміння між собою, але головна проблема  –  соціальна і політична в середині самої Польщі. Це системна криза в самій Польщі, тому що певна частина фермерської спільноти і ті фермери, які блокують кордон, вони організовують протести в різному форматі  –  перекривають дороги в середині Польщі, і найголовніша проблема  –  що вони самі до кінця не розуміють предмет своїх вимог", - сказав Качка.

Він висловив сподівання, що протести на пунктах пропуску "Корчова-Краківець" і "Медика-Шегині"  –  це короткострокові акції протесту. Значно більше пробем створюють протести і блокування пунктів пропусків «Ягодин» та «Рава-Руська».

Читайте також: Поляки без перешкод пропускають гумдопомогу, автобуси й автівки - генконсул України

Зі слів Качки, ця категорія фермерів, які займаються протестами, не є репрезентативною для всього сільського господарства Польщі.

"Після того, як відбулись наші переговори три тижні тому з основними асоціаціями Польщі. Так звані "лідери" протесту зазначили, що з ними не розмовляють, тому що від їх імені говорять такі асоціації. Але це проблема політичного характеру", - зазначив Качка.

Він додав, що це протест невеликої кількості фермерів, які хочуть, щоб з ними інакше велась розмова. Тому ця внутрішньо-польська ситуація немає якогось дипломатичного вирішення за нашою участю.

Читайте також: Туск закликав польських фермерів не блокувати кордон з Україною

Як повідомлялось, польські фермери поновили блокування напрямків пунктів пропуску «Корчова-Краківець» та «Медика-Шегині». Заблокованими польськими фермерами також залишаються напрямки пунктів пропуску «Ягодин» та «Рава-Руська». Протестувальники продовжують тут ускладнювати рух вантажівкам, пропускаючи по кілька транспортних засобів на годину, або взагалі обмежуючи рух.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-