Рада ЄС остаточно ухвалила кримінальну відповідальність за порушення санкцій

Рада ЄС остаточно ухвалила кримінальну відповідальність за порушення санкцій

Укрінформ
Рада ЄС сьогодні остаточно ухвалила європейські правові норми, які передбачають кримінальну відповідальність та систему покарання за порушення санкцій, що були запроваджені Євросоюзом, та спільні правила притягнення до такої відповідальності для всіх країн-членів.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена сьогодні на сайті Європейської Ради.

«Рада ЄС сьогодні ухвалила закон, який охоплює загальноєвропейський мінімальний пакет правил для переслідування випадків порушення санкцій ЄС в країнах-членах. Певні дії будуть оцінюватися відтепер як кримінальний злочин в усіх країнах-членах, - наприклад, допомога в обходженні заборони на подорожі, торгівля підсанкційними товарами або здійснення незаконних фінансових операцій. Підбурювання, пособництво та сприяння таким злочинам також будуть каратися», - йдеться у документі.

Країни-члени мають створити умови, за якими порушення санкцій ЄС будуть каратися ефективними та пропорційними покараннями, які залежатимуть від характеру та обсягів скоєного злочину. В той же час, міжнародне порушення санкцій ЄС, в якості найбільшого покарання, може тягнути реальне ув’язнення. Особи, що були причетними до порушення обмежувальних заходів ЄС, також можуть піддаватися різного роду фінансовим стягненням.

Юридичні особи, - такі як компанії, - також можуть визнаватися винними у порушенні санкцій ЄС, якщо такі порушення скоєні керівними особами таких організацій. Такі порушення можуть тягнути за собою позбавлення компанії ліцензії на бізнесову діяльність, відкликання відповідних дозволів та здійснення економічних операцій.

Ця нова Директива (правовий документ ЄС – ред.) набуде чинності за 20 днів після оприлюднення в Офіційному журналі ЄС. Країни-члени матимуть 12 місяців для інтегрування згаданих правових норм до національного законодавства.

Читайте також: США посилюють боротьбу з потраплянням своїх компонентів для зброї до Росії

Як вже повідомлялося, з початку повномасштабного російського військового вторгнення в Україну у лютому 2022 року, Європейський Союз застосував вже 13 пакетів індивідуальних та секторальних економічних санкцій проти країни-агресора, які покликані зменшити можливості Кремля у фінансування власної «машини війни».

13-й пакет санкцій, який ввів обмеження проти 106 людей та 88 юридичних осіб, відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, передбачав також заходи із запобігання обминанню Росією санкцій ЄС за допомогою третіх держав або установ. Наразі, за повідомленнями, ЄС опрацьовує 14-й пакет санкцій, який може бути ухвалений вже цієї весни.

Наразі обмежувальні санкції ЄС у зв’язку із нападом Росії на Україну поширюються на 1706 осіб та 419 установ, які є суб’єктами для заморожування активів та заборони на подорожі до ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-