Євросоюз продовжить пільговий режим та імпорт з України, але з гарантіями для фермерів

Євросоюз продовжить пільговий режим та імпорт з України, але з гарантіями для фермерів

Укрінформ
У середу Парламент та Рада ЄС досягли попередньої домовленості про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах російської війни.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в повідомленні, розміщеному на вебсайті Європарламенту.

«Тимчасове призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільгосппродукції до ЄС буде продовжено ще на один рік – до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах агресивної російської війни», – зазначили у Брюсселі.

Водночас Європейська комісія «може вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вважатиме необхідними, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС».

За чинним регламентом, «екстрене гальмування» може застосовуватися «для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме – птиці, яєць та цукру». Депутати Європарламенту домоглися розширення цього списку, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.

Вони також добилися від ЄК твердих зобов'язань щодо заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.

Якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги за два попередні роки, тарифи будуть знову запроваджені.

Читайте також: Євросоюз готується запровадити мито на імпорт зерна з Росії та Білорусі - ЗМІ

«Сьогоднішня угода посилює незмінну прихильність ЄС до підтримки України в умовах жорстокої агресивної війни Росії – до перемоги України», – зазначила доповідачка з цього питання Сандра Калнієте (ЄНП, Латвія).

Водночас за її словами, парламент почув занепокоєння фермерів ЄС і посилив захисні заходи, які зменшать тиск на них у разі раптового зростання українського імпорту.

Після початку повномасштабної війни ЄС запровадив автономні торговельні заходи, які дозволяють безмитний доступ усіх українських товарів до ЄС. Ці заходи були продовжені на один рік у 2023 році.

Як повідомляв Укрінформ, фермери кількох країн, зокрема польські, протестують проти збільшення імпорту з України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-