Швейцарія розглядає можливість використання активів РФ для виплати репарацій Україні

Швейцарія розглядає можливість використання активів РФ для виплати репарацій Україні

Укрінформ
Верхня палата парламенту Швейцарії схвалила пропозицію, яка може дозволити використовувати заморожені в країні російські активи для фінансування репарацій в Україні.

Про це повідомляє France 24, передає Укрінформ.

Нижня палата схвалила цю пропозицію минулого року.

Тепер уряд країни може працювати над міжнародно-правовою основою для використання заморожених активів держави-агресора для виплати репарацій країнам, що зазнали нападу. Механізм передбачає, що заморожені кошти з центрального банку країни-агресора або активи її державних компаній могли бути легально переведені до країни, що зазнала нападу.

У Швейцарії зберігається понад 8 мільярдів доларів резервів та активів російського Центрального банку.

"Росія серйозно порушила міжнародне право. Тому вона повинна відшкодувати завдані збитки. Зараз тривають міжнародні дискусії щодо механізмів компенсації, і Швейцарія бере в них участь, використовуючи свої знання, навички і весь свій досвід у цій сфері", - заявив у верхній палаті парламенту міністр закордонних справ Ігнаціо Кассіс.

Читайте також: Парламент Швейцарії обговорить створення фонду для відновлення України

За оцінками Асоціації швейцарських банкірів, у березні 2022 року російські клієнти тримали в банках Швейцарії приблизно 150 мільярдів швейцарських франків.

Як повідомляв Укрінформ, Велика Британія готова позичити Україні всі заморожені в країні активи Центрального банку Росії на тій підставі, що Росія все одно буде змушена виплатити репарації Україні після закінчення війни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-