Потенціал виробництва біогазу в Україні становить 21,8 мільярда кубометрів на рік - DiXi Group

Потенціал виробництва біогазу в Україні становить 21,8 мільярда кубометрів на рік - DiXi Group

Звіт
Укрінформ
Виходячи із наявної сировинної бази, Україна може щорічно виробляти 21,8 млрд кубометрів біогазу та/чи біометану.

Про це йдеться у звіті "Співпраця України та ЄС в біометановому секторі: перспективи та перешкоди", підготовленому аналітичним центром DiXi Group, передає Укрінформ.

"Попри суттєву різницю в ступені розвитку, потенціал виробництва біометану/біогазу в Україні є багатообіцяючим. Засновуючись на даних про наявну виробничу сировину, Біоенергетична асоціація України оцінює його у 21,8 млрд куб. м на рік", - йдеться у звіті.

Зазначається, що у частині забезпечення сировиною найперспективнішими для біогазової галузі є Київська, Вінницька, Полтавська та Черкаська області.

Згідно зі звітом, за сприятливих умов виробництво біометану в Україні може сягнути 1 млрд кубометрів на рік у 2030 році, 4,5 млрд кубометрів на рік - у 2040 році та 20 млрд кубометрів на рік у 2050 році. При цьому наприкінці прогнозного періоду половина виробленого біометану може споживатися всередині країни.

Для досягнення таких показників виробництва біометану до 2050 року галузь потребуватиме 40 млрд євро інвестицій.

Головними перешкодами у налагодженні виробництва біометану визначено неврегульованість експорту цього газу до ЄС, зокрема його митного оформлення. Крім того, важливим є запуск реєстру біометану та системи гарантій походження.

"Існують питання щодо подвійного та множинного субсидування біометану і сумісності такого субсидування з конкурентним законодавством країн ЄС. Річ у тім, що різні держави-члени ЄС субсидують біометан на різних етапах ланцюжка доданої вартості: на етапі виробництва (для прикладу, через “зелений” тариф), закачування в мережу (шляхом покриття частини капітальних витрат на приєднання) або споживання (через податкові пільги). І у випадку транскордонної торгівлі біометаном може виявитись, що той самий обсяг біометану може бути просубсидований експортером на етапі виробництва і повторно імпортером на етапі споживання", - зауважують у DiXi Group.

Читайте також: Переукласти договори з «Гарантованим покупцем» змогли менш як 10 станцій на біогазі - експерт

Крім того, у ЄС не врегульоване питання транскордонної торгівлі біометаном.

Як повідомлялося, голова правління ГС "Біоенергетична асоціація України" Георгій Гелетуха наголошує на важливості врегулювання експорту біометану для налагодження його виробництва в Україні.

Верховна Рада 7 лютого ухвалила у першому читанні законопроєкт №9456 щодо митного контролю та митного оформлення біометану, що переміщується трубопровідним транспортом через митний кордон України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-