Збитки та втрати аграрного сектору України перевищують $80 мільярдів

Збитки та втрати аграрного сектору України перевищують $80 мільярдів

Дослідження
Укрінформ
За останніми розрахунками, український аграрний сектор зазнав понад 80 млрд дол. прямих збитків і втрат внаслідок повномасштабного вторгнення.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у Київській школі економікиіз посиланням на розрахунки Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр), проведені спільно зі Світовим банком.

Зокрема, загальна вартість знищених активів становить 10,3 млрд дол., що на 18% більше, ніж було оцінено у квітні 2023 року. Найбільшою категорією збитків є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка на 5,8 млрд дол., це 56,7% всіх збитків.

Загалом внаслідок вторгнення частково або повністю пошкоджено близько 181 тис. одиниць сільськогосподарської техніки та устаткування.

Завдану шкоду від викрадення або знищення вже виробленої продукції експерти оцінюють у 1,97 млрд дол., збитки через пошкодження зерносховищ – 1,8 млрд дол., збитки, завдані багаторічним насадженням, – 398 млн дол., тваринництву – 254 млн дол., аквакультурі та рибальству – 35 млн дол.

Водночас втрати, що включають недоотриманий дохід виробників сільськогосподарської продукції та збільшення собівартості продукції, зросли більш як удвічі порівняно з попереднім оглядом, - до 69,8 млрд дол.

Загальні втрати через зниження виробництва в рослинництві становлять 35,1 млрд дол., додаткові через зниження виробництва тваринницької продукції – 5,6 млрд дол., втрати, спричинені зниженням внутрішніх цін, оцінюються в 24,1 млрд дол., а втрати через підвищення собівартості виробництва – у 4,4 млрд дол..

З огляду на масштаби збитків та втрат, яких зазнали сільгоспвиробники в Україні, загальні потреби у реконструкції та відновленні протягом наступних 10 років становлять 56 млрд дол. Пріоритетні потреби на 2024 рік становлять 435 млн дол., більшість із яких уже покрито донорським фінансуванням.

Читайте також: Генконсул Польщі вважає, що протест місцевих аграріїв руйнує дружбу Києва та Варшави

У звіті представлені деталі Швидкої оцінки завданих збитків та потреб (RDNA), яка була проведена для сільськогосподарського сектору України в межах третього звіту RDNA, підготовленого урядом України, Світовим банком, ООН та Європейським Союзом.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами оновленої Швидкої оцінки завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA3) станом на 31 грудня 2023 року, потреби у відбудові та відновленні протягом 10 років становитимуть майже 486 млрд дол. США. Прямі збитки сягнули майже 152 млрд дол. США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-