Генконсул Польщі вважає, що протест місцевих аграріїв руйнує дружбу Києва та Варшави

Генконсул Польщі вважає, що протест місцевих аграріїв руйнує дружбу Києва та Варшави

Укрінформ
Форма протесту польських аграріїв, які блокують кордон з Україною, ганьблять Польщу і руйнують українсько-польську дружбу.

Про це написала у Фейсбуці генконсул Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич, передає Укрінформ.

Польська генконсул зазначила, що вона більше не може мовчати і вдавати, що не бачить дій, «які ганьблять Польщу на польсько-українському кордоні».

«Вибачте, дорогі українські друзі. Те, що відбувається, не може бути справою рук моїх співвітчизників...», - підкреслила Дзвонкевич.

Вона порівняла нинішню ситуацію з блокадою кордону воюючої країни з подіями Другої світової війни, коли під час Варшавського повстання 1944 року росіяни, які стояли на правому березі Вісли, не погодилися на посадку (для дозаправки) літаків західних союзників, які допомагали оточеним повстанцям у Варшаві. Відтак, призначена для них допомога скидалася з повітря на околицях Варшави, але опинялася в руках німців.

Читайте також: Менше українців стали вважати США та Польщу дружніми країнами

«Тоді, будучи підлітком, я була переконана, що тільки росіяни можуть спокійно дивитися, як стікає кров'ю інший народ... що ми, поляки, ніколи б не зробили подібного. А що сьогодні роблять «польські» фермери та перевізники? Я не вірю, що вони поляки... Справжній поляк ніколи не встромив би ножа в спину своїм сусідам, які борються за свободу. Йдеться не про їхні вимоги, а про форму протесту. Ганьба і сором. Перепрошую воюючу Україну, перепрошую….», - написала Дзвонкевич, ставлячи риторичне запитання.

Свій допис генконсул ілюструвала картиною української художниці, яку вона отримала від неї як вдячність за надану поляками допомоги українцям після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За її словами, картина символічно представляє сестер в обіймах - Україну і Польщу.

«Чому ми це все нищимо?», - поставила риторичне запитання Дзвонкевич.

Як повідомлялося, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту польських аграріїв на дорогах, які ведуть до пунктів пропуску. Польські фермери, блокуючи дороги для руху вантажівок, виступають проти, як вони кажуть, надмірного імпорту українських продуктів на польський ринок.

У тій чи іншій мірі блокада польсько-українського кордону з невеликими перервами триває від початку листопада минулого року. У ній брали чи продовжують також брати участь, крім фермерів, також перевізники.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-