Шмигаль окреслив головні завдання на рік для координаційної платформи донорів

Шмигаль окреслив головні завдання на рік для координаційної платформи донорів

Укрінформ
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль окреслив основні завдання Багатосторонньої координаційної платформи донорів на поточний рік.

Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомив у Фейсбуці за підсумками першого в цьому році засідання керівного комітету платформи.

Так, одним із основних завдань на поточний рік є підтримка фінансової стабільності України шляхом прямої бюджетної допомоги. За даними глави уряду, потреби у зовнішньому фінансуванні цьогоріч становлять 37 млрд доларів.

У переліку завдань також – реалізувати принцип «Росія повинна заплатити». Шмигаль наголосив на необхідності посилити зусилля і синхронізувати дії задля можливості використовувати заморожені російські активи на відновлення України.

Серед іншого, планується продовжити розширення координаційної платформи шляхом залучення нових членів. Прем'єр привітав нових учасників: Норвегію, Нідерланди, Швецію та Південну Корею.

«Маємо також покращувати координацію шляхом посилення ролі секретаріату платформи в Києві», – заявив він.

Як основні завдання на поточний рік визначені також економічний розвиток України та залучення інвестицій від приватного сектору. Зокрема, передбачене створенння бізнес-консультативної ради й забезпечення умов для її ефективної роботи.

Глава уряду висловив подяку за послідовну підтримку України всім державам, які долучилися до координаційної платформи.

Читайте також: Уряд Японії планує спростити правила поїздок в Україну для бізнесменів

Як повідомляв Укрінформ, Багатостороння донорська координаційна платформа є основою для координації міжнародної допомоги для України. Створили її у січні минулого року.

За словами президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, донорська платформа допоможе Україні просувати реформи на шляху до Євросоюзу.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-