Польща виступає проти продовження торгових преференцій для України - ЗМІ

Польща виступає проти продовження торгових преференцій для України - ЗМІ

Укрінформ
Уряд Польщі виступає проти продовження безмитних преференцій для України в угоді про вільну торгівлю з Україною на 2024-2025 роки, яку Єврокомісія має продовжити своїм розпорядженням з 5 червня на черговий рік.

Про це йдеться у листі міністра сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслава Секерського до єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса, про який пише польське видання RMF24.

Як підкреслюється в листі польського міністра, запроваджена після початку повномасштабного вторгнення Росії повна лібералізація торгівлі між ЄС і Україною «мала зворотні наслідки, ніж це очікувалося». Він підкреслює, що проблеми з надмірним імпортом «стосуються не лише збіжжя, а й цукру, м’яса птиці, яєць, м’яких фруктів (особливо замороженої малини), яблучного концентрату». Урядовець звернув увагу, що, наприклад, імпорт цукру з України за цей час зріс у 12 разів.

Секерський повідомив, що з Україною треба розпочати переговори про «поступову взаємну лібералізацію, що супроводжувалося б поступовим приведенням українського сільського господарства до стандартів і законодавства ЄС». Польський міністр висловився за виключення з майбутнього розпорядження Єврокомісії про вільну торгівлю з Україною положень про цукор, м'ясо птиці, а також встановлення посилених захисних положень.

Водночас він задекларував готовність Польщі повернутися до розмов у форматі «Єврокомісія, Україна, сусідні з Україною країни» щодо пошуку якомога більш ефективних механізмів співпраці. Від співробітництва в цьому форматі раніше відмовився попередній уряд Матеуша Моравецького після того, як ЄС не погодився продовжити з 15 вересня європейську заборону на імпорт українського збіжжя.

Читайте також: Польський єврокомісар погрожує заблокувати торгові преференції для України

Як повідомляв Укрінформ, єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський (Польща) також пригрозив заблокувати розпорядження Єврокомісії щодо продовження угоди про вільну торгівлю з Україною на 2024-2025 роки, якщо в ній не буде враховано його пропозицій щодо торгових обмежень для Києва. У листі до Домбровскіса і президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн Войцеховський наполягає, що він не підтримає розпорядження, якщо в ньому не буде передбачено захисних механізмів для внутрішнього ринку ЄС від дестабілізації з боку надмірного напливу українських продуктів. Крім передбачення механізмів, як у випадку блокування з боку ЄС українського збіжжя, єврокомісар наполягає на введенні квот щодо ввезення з України цукру і м’яса птиці.

Читайте також: Блокування кордону: євродепутати закликали керівництво Польщі і ЄС до дій

Міністр сільського господарства Польщі Секерський заявив, що ембарго на українські продукти, яке попередній польський уряд запровадив в односторонньому порядку з 15 вересня, буде безстроковим - до окремого розпорядження про його скасування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-