Переведення четвертого енергоблоку ЗАЕС у «гарячий зупин» загрожує ядерній безпеці –ДІЯРУ

Переведення четвертого енергоблоку ЗАЕС у «гарячий зупин» загрожує ядерній безпеці –ДІЯРУ

Укрінформ
Наміри російських окупантів перевести енергоблок №4 Запорізької АЕС у стан «гарячого зупину» створить значні додаткові ризики для ядерної та радіаційної безпеки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Державної інспекції ядерного регулювання.

«Такі ризики спричинені тривалим простоєм обладнання енергоблоку №4, відсутністю належного регламентного технічного обслуговування та ремонту обладнання, важливого для безпеки, недостатньою кількістю кваліфікованого персоналу на ЗАЕС», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в умовах втрати надійного джерела водопостачання для Запорізької АЕС - Каховського водосховища - внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС, утримання всіх реакторів ЗАЕС у стані «холодний зупин» є оптимальним режимом для зниження ризиків щодо ядерної безпеки.

Читайте також: Порушення експлуатації блока №5 ЗАЕС може спричинити масштабний викид радіації - Енергоатом

«Переведення енергоблоку №4 ЗАЕС у стан «гарячий зупин» стане черговим грубим порушенням російськими окупантами та фейковою експлуатуючою організацією принципів безпеки і законодавства у сфері використання ядерної енергії. Рішення легітимного державного органу ядерного регулювання України є обов’язковими до виконання персоналом і посадовими особами Запорізької АЕС», - додали в Держатомрегулюванні.

Як повідомлялося, Держатомрегулювання наказом від 28 червня 2023 року внесло зміни до ліцензій на експлуатацію енергоблоків №№3-6 ВП «Запорізька АЕС». Експлуатація ядерної установки енергоблоку №3 ЗАЕС має здійснюватися у станах «зупин для ремонту», «холодний зупин», енергоблоків №№4, 5, 6 – у стані «холодний зупин».

Читайте також: На ЗАЕС перебувають близько 500 російських військових та працівників «Росатому» - ОВА

Зміни до ліцензій на експлуатацію енергоблоків №1 та №2 ЗАЕС були внесені наказом Держатомрегулювання від 18 серпня 2022 року, а саме: експлуатація енергоблоку №1 має здійснюватися у станах «перевантаження палива» - «холодний зупин», а енергоблоку №2 - у стані «холодний зупин».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-