Україна у лютому була найбільшим постачальником аграрної продукції до ЄС

Україна у лютому була найбільшим постачальником аграрної продукції до ЄС

Укрінформ
У лютому найбільша частина агропромислового імпорту, який надходив на ринок ЄС з третіх країн, припадала на Україну.

Про це йдеться у доповіді Єврокомісії щодо стану торгівлі аграрною продукцією на Єдиному ринку ЄС, передає кореспондент Укрінформу.

«Трьома головними напрямками для аграрного та продовольчого експорту з ЄС були Велика Британія, Сполучені Штати та Китай - це не змінилося з січня. У лютому 2023 року Україна була головним джерелом (сільськогосподарського) імпорту до ЄС, за нею йдуть Бразилія та Велика Британія», - сказано у повідомленні.

В абсолютних показниках обсяг українського аграрного імпорту до ЄС зріс з €1,912 мільярда у січні-лютому 2022 року до €2,610 мільярда у січні-лютому 2023 року. У річному вимірі обсяг українського сільськогосподарського імпорту до ЄС у 2022 році зріс майже вдвічі – з €6,927 мільярда у 2021 році до €13,203 мільярда у 2022 році, що становило 8% від загального обсягу сільськогосподарського імпорту до ЄС.

Читайте також: Україна більш як уп'ятеро скоротила імпорт свинини - профільна асоціація

У структурі європейського сільськогосподарського експорту Україна входить до 15 найбільш важливих напрямків (14-те місце), випереджаючи Алжир, з показником зростання обсягу експортованої з ЄС до України аграрної продукції з €519 мільйонів у січні-лютому 2022 року до €551 мільйона євро у січні-лютому 2023-го. У річному вимірі Україна дещо зменшила обсяги сільськогосподарського імпорту з ЄС – з €3,109 мільярда у 2021 році до €2,926 мільярда у 2022 році.

Як зазначається, загальний обсяг сільськогосподарського експорту ЄС у лютому становив €18,6 мільярда, імпорт - €13,3 мільярда.

ЄС за перші два місяці 2023 року збільшив обсяги зернового експорту у Південну Африку та в країни на південь від Сахари на 768 тис. т порівняно з цим же періодом 2022 року - до 3,9 мільйона тонн.

Як повідомлялося, 25 травня Рада ЄС схвалила регламент щодо продовження режиму безмитної торгівлі між ЄС та Україною, який продовжує призупинення всіх митних зборів, квот і заходів торговельного захисту щодо українського експорту в ЄС ще на рік, до червня 2024 року. Ці регуляторні правила набули чинності з 6 червня.

Водночас блокування чорноморських портів Російською Федерацією призвела до різкого збільшення обсягу перевезень українського зерна та інших сільськогосподарських товарів суходолом, через країни-сусіди, що суттєво вплинуло на їхній внутрішній ринок і викликало протести місцевих фермерів.

Читайте також: Україна у І кварталі збільшила імпорт агропродукції з ЄС на €285 мільйонів - УКАБ

28 квітня Єврокомісія погодила з Болгарією, Угорщиною, Польщею і Словаччиною пакет заходів, який мав виконуватися після того, як ці країни скасують односторонні дії проти аграрного імпорту з України. Пакет обмежує імпорт на територію цих країн, а також Румунії, чотирьох ключових продуктів з України: пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику. Водночас зберігається можливість транзиту таких товарів до інших країн ЄС та на світовий ринок.

Дія цих обмежень була продовжена до 15 вересня 2023 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-