Україна та США працюють над спільною програмою у сфері енергетики

Україна та США працюють над спільною програмою у сфері енергетики

Укрінформ
Енергетичні відомства України та США разом з ініціативою Net Zero World готують програму співпраці з розвитку енергетичного сектору. 

Про це повідомляє пресслужба Міненерго у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Енергетичні відомства України та США разом з ініціативою Net Zero World готують програму співпраці щодо безвуглецевості та сталості енергосектору України», - йдеться в повідомленні.

За словами заступника міністра енергетики України Ярослава Демченкова, Україна прагне до ширшого використання вуглецево-нейтральних джерел енергії і має намір поступово відмовитися від вугілля у виробництві електроенергії, а також зменшити споживання природного газу, покладаючись лише на власний видобуток та виробництво біогазу.

Читайте також: Україна планує співпрацювати з країнами Балтії у нафтогазовій сфері та електроенергетиці

Ще одним напрямком спільної програми стане співпраця у розвитку систем передачі електроенергії та будівництва в Україні малих модульних реакторів.

Як наголошують у Міненерго, Україна має величезний потенціал стати енергетичним хабом Європи.

«З нашою енергосистемою, інтегрованою в ENTSO-E, та розширеними енергетичними коридорами, з наявною в Україні "зеленою" та низьковуглецевою генерацією, розгалуженими газовими та електричними мережами та сховищами, ми впевнені, що така перспектива є реальною», - зауважив Демченков.

Читайте також: ENTSO-E може збільшити пропускну спроможність як для імпорту, так і для експорту – Укренерго

Як повідомлялося, 7 квітня міністр енергетики України Герман Галущенко підписав розпорядчий документ, що дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в умовах профіциту генеруючої потужності.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-