Утилізація уламків будинків є ще одним викликом війни – заступниця генсека ООН

Утилізація уламків будинків є ще одним викликом війни – заступниця генсека ООН

Укрінформ
У Програмі ООН з довкілля намагаються працювати з урядом України з питання утилізації будівельного сміття, яке стає особливо гострим під час війни.

Про це в інтервʼю Укрінформу сказала заступниця генерального секретаря ООН, виконавча директорка Програми ООН з довкілля Інгер Андерсен.

«Уряд уже працює над сортуванням частини цих уламків. У них є кілька дробарок, щоб можна було використовувати бетон для будівництва доріг тощо. Але утилізація уламків є проблемою в ситуації руйнування. Це виклик, коли землетрус, і це виклик, коли війна. Це те, над чим ми намагаємося працювати з урядом, щоб підтримати», - зазначила вона.

Андерсен зауважила, що зруйнований будинок складається з різного ряду компонентів, а серед уламків можуть бути ртуть і світлодіоди; у складі багатьох старих дахів в Україні є азбест.

Виконавча директорка підкреслила, що проблема утилізації такого сміття стає набагато актуальнішою в умовах конфлікту і не входить до звичайних навичок екологічних інспекторів. «Вони зіткнулися з цим викликом раптово. Тому дуже важливо працювати з ними та гарантувати, що вони мають компетенцію для вирішення такого питання», - додала Андерсен.

Читайте також: У Реєстрі пошкодженого та знищеного майна - вже понад 344 тисячі повідомлень

Як повідомляв Укрінформ, 14 березня керівник Офісу Президента Андрій Єрмак обговорив із виконавчою директоркою Програми Організації Об’єднаних Націй з довкілля (UNEP) Інгер Андерсен питання відповідальності росії за екологічні злочини в Україні.

Україна попередньо оцінює екологічну шкоду, завдану агресором, у понад 2 трильйони гривень, або понад 50 мільярдів доларів, без урахування збитків, завданих росією на тимчасово окупованих територіях. Це умовні цифри, тому що механізм оцінки реальних збитків тільки розробляється.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-