В уряді розглядають чотири джерела фінансування відбудови України - Шмигаль

В уряді розглядають чотири джерела фінансування відбудови України - Шмигаль

Відео
Укрінформ
Кабінет Міністрів планує у 2023 році запустити велику відбудову пошкодженого та зруйнованого майна за рахунок бюджетних коштів, коштів міжнародних партнерів та донорів, а також конфіскованих активів росії.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 10 січня.

«2023 рік стане роком не тільки української перемоги, але і роком, коли почнеться велика відбудова пошкодженого та зруйнованого. Масштаби цих руйнувань колосальні. Мова йде про сотні мільярдів доларів втрат. Відповідно, програма відновлення України стане найбільшим проєктом відбудови з часів Другої світової війни. Ми вже визначали 4 ключових джерела її фінансування», - сказав Шмигаль.

За його словами, насамперед використовуватимуть конфісковані російські кошти. Уряд уже спрямував 17 млрд грн конфіскованих коштів російських банків у бюджетний Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

Друге джерело фінансування – це безпосередньо кошти з державного бюджету. Цього року 35,5 млрд грн так само підуть у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії за рахунок сплати НБУ частини свого прибутку.

Третє джерело – це кошти міжнародних партнерів. Вже є перші кроки в цьому напрямку. США прийняли рішення про виділення на відновлення України 1,4 млрд дол., або понад 56 млрд грн; гроші мають надійти вже найближчим часом.

Четверте джерело – це кошти донорів з усього світу, зібрані на платформі United24. Створення платформи ініціював Президент України Володимир Зеленський.

Прем'єр нагадав, що станом на зараз загальна сума на відновлення з уже зрозумілих нам джерел становить близько 110 млрд грн.

Читайте також: Шмигаль зустрівся з виконавчим віцепрезидентом Єврокомісії, ключове питання - енергетика

Як повідомляв Укрінформ, у разі виділення Україні міжнародними партнерами 15-17 млрд дол. за рік можна відновити все зруйноване житло та важливу критичну інфраструктуру.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-