росія втрачатиме $6,6 мільярда на рік у разі зупинки постачання газу до ЄС – Bloomberg

росія втрачатиме $6,6 мільярда на рік у разі зупинки постачання газу до ЄС – Bloomberg

Укрінформ
Рішення про повну зупинку газопостачання до країн ЄС може завдати суттєвого удару по російській економіці.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на таємний звіт уряду рф повідомляє Bloomberg.

Повідомляється, зокрема, що документ, який було надано 30 серпня на розгляд російського уряду експертною групою, «малює набагато жахливішу картину, ніж зазвичай роблять чиновники у своїх оптимістичних публічних заявах».

Згідно зі звітом, повне припинення поставок газу в Європу, головний експортний ринок росії, може вартувати російському бюджету до 400 мільярдів рублів (або 6,6 мільярда доларів США) на рік у вигляді втрачених податкових надходжень. При цьому повністю компенсувати втрату обсягів продажу новими експортними ринками не вдасться навіть у середньостроковій перспективі.

До того ж, автори звіту підкреслюють значний негативний впив санкцій, запроваджених країнами Заходу проти росії через її вторгнення в Україну. Зокрема, російські виробники металопродукції втрачатимуть близько 5,7 млрд доларів на рік через вплив західних санкцій. Значних збитків зазнає і нафтовидобувна та нафтопереробна галузі рф після того, як західні санкції щодо російської сирої нафти та нафтопродукції набудуть чинності.

Не меншої шкоди російській економіці завдадуть і ті західні санкції, які стосуються обмеження експорту технологій до рф. Найбільше від західних санкцій постраждають такі імпортозалежні галузі російської економіки, як фармацевтика, машинобудування, авіаційні та інші транспортні перевезення, а також зв'язок та ІТ-сектор, вважають автори звіту.

Крім того, зазначають вони, навіть у сільськогосподарському секторі, де кремль рекламував свої зусилля щодо заміни іноземних поставок, залежність від ключових імпортозалежних факторів виробництва може змусити росіян скоротити споживання продуктів харчування.

Також у звіті вперше офіційно визнано ймовірність великого «відтоку мізків» з російської федерації – за оцінками його авторів, до кінця 2025 року росію можуть покинути до 200 тисяч ІТ-спеціалістів.

Загалом же, вплив війни і західних санкцій на російську економіку спричинять настільки глибоку рецесію, що повернутися до довоєнного рівня вона зможе лише наприкінці десятиліття або ще пізніше, йдеться у звіті.

Читайте також: Нафтове ембарго ЄС зменшить доходи росії мінімум на 40% у 2023 – Галущенко

Як повідомляв Укрінформ, за оцінками експертів Bloomberg, російське вторгнення в Україну відкинуло російську економіку на чотири роки назад.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-