Допомогу від ЄС зможуть отримати понад 11 тисяч малих агровиробників

Допомогу від ЄС зможуть отримати понад 11 тисяч малих агровиробників

Укрінформ
Програма фінансової підтримки малих агровиробників від Європейського Союзу розрахована на близько 10 тис. виробників сільськогосподарської продукції та 1200 фермерів, які утримують корів, із загальним охопленням у 32 тисячі тварини.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що за умовою програми, фінансування надається фермерам, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь. Йдеться про допомогу в 3100 грн за один гектар, але не більше 372 тис. грн. А також 5300 грн за корову фермерам, які утримують від 3 до 100 тварин, але не більше 530 тис. грн.

"Основна умова участі в програмі – це реєстрація в державному аграрному реєстрі, який працює вже близько місяця. ДАР підтягує інформацію по ідентифікованих тваринах, а також дані з реєстру речових прав на земельні ділянки із державного земельного кадастру для того, щоб ми могли визначати: чи відповідає фермер тим критеріям, які встановлені програмою, чи ні", - розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Він закликав аграріїв реєструватися у ДАРі, зауваживши, що програма може мати своє продовження або розширення і єдиний спосіб отримати доступ до такої допомоги – це бути у ДАРі.

Читайте також: В Україні запустили реєстр для підтримки агровиробників

«Для тих фермерів, які подадуть заявки у вересні, ми вже чекаємо у жовтні виплати», – підкреслив Дмитрасевич.

Наразі через Державний аграрний реєстр вже подали заявки 70 агровиробників.

Подати заявку на участь у програмі можуть фізичні та юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці. Останній термін подачі заявок – 15 листопада 2022 року.

Дія програми поширюється на усю Україну, окрім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.

Як повідомляв Укрінформ, програма допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн (50 млн євро) фінансується за рахунок бюджетної підтримки Євросоюзу та відповідає найкращим європейським практикам, зокрема поширеному у ЄС механізму виробничих грантів (Production Grant Scheme, PSG).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-