Уряд дозволив аграріям не повертати державі кошти за знищені загарбниками елеватори

Уряд дозволив аграріям не повертати державі кошти за знищені загарбниками елеватори

Укрінформ
Кабінет Міністрів дозволив українським аграріям не повертати кошти, отримані за програмою державної підтримки тваринництва та будівництва елеваторів, якщо відповідні активи знищені внаслідок збройної агресії рф.

Як передає Укрінформ, відповідна постанова під №960 оприлюднена на урядовому порталі.

Рішенням уряду передбачається, що підприємство або сільськогосподарський товаровиробник не повертають отримані бюджетні кошти, які вони отримали в межах державної допомоги, за біологічні активи та зерносховища, знищенні внаслідок воєнних дій. Зокрема, в разі:

  • зменшення поголів’я закуплених племінних тварин, кіз, овець чи прирощеного поголів’я корів власного відтворення, за які було отримано бюджетні кошти;
  • вибуття зі стада окремих тварин, за які було отримано бюджетні кошти, з причин набуття хвороби, що унеможливлює отримання від неї основного виду продукції;
  • неможливість використання за цільовим призначенням об’єкта та/або об’єкта із зберігання та переробки зерна, вартість якого була частково відшкодована, у зв’язку зі втратою, знищенням або пошкодженням такого об’єкта.

Для цього аграрії повинні мати документи з обліку довгострокових та поточних біологічних активів у сільгосппідприємствах та/або складений в установленому порядку документ про обстеження об’єкта, пошкодженого внаслідок військової агресії російської федерації.

Читайте також: Україна майже за місяць експортувала перший мільйон тонн агропродукції - Зеленський

Як повідомлялось, Міністерство аграрної політики та продовольства України 12 серпня запустило онлайн-платформу для підтримки аграрних виробників – Державний аграрний реєстр (ДАР). В ньому вже зареєструвалося понад 5 тисячі аграріїв.

З 1 вересня українські аграрії зможуть податися в Державному аграрному реєстрі на дві програми з державної підтримки: на дотацію за утримання корів та виплату на гектар землі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-