Аграрії прогнозують, що через окупацію і посуху Україна збере не більш як 60 мільйонів тонн зерна

Аграрії прогнозують, що через окупацію і посуху Україна збере не більш як 60 мільйонів тонн зерна

Укрінформ
Цьогоріч українські аграрії зможуть зібрати не більше 60 млн тонн зернових. Зумовлено це посухою в центральних регіонах та окупацією російськими військами території.

Таку думку висловив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу громадського об’єднання.

«Цьогорічний врожай, а його вже збирають, буде нижчий, ніж у минулому році відсотків на 40. Прогноз Мінагрополітики – 68 млн тонн, наш – 60 млн тонн. Тут зіграла (роль - ред.) окупація деяких південних регіонів. У центрі України - посуха. Виграємо за рахунок сходу. В Донецькій області високі врожаї, про це кажуть місцеві аграрії. Проте не треба забувати про лінію фронту», - зазначив він.

Читайте також: З України вдалося експортувати 10 мільйонів тонн зернових та олійних культур – фон дер Ляєн

Експерт уточнив, що наразі для того, щоб рекордний урожай на сході країни не дістався владі російської федерації, Україна має прийняти відповідне політичне рішення.

«Що треба зробити? Прийняти політичне рішення і вивезти зерно на державні елеватори, наприклад, до Державної продовольчо-зернової корпорації. Щоб ні за яких обставин не подарувати врожай окупантам. Мова йде про сотні тисяч, мільйонів тонн зерна», - додав Дикун.

Читайте також: Аграріям подовжили пільгове кредитування

Як повідомлялось, раніше Міністерство аграрної політики та продовольства України збільшило прогноз цьогорічного врожаю до 65-67 мільйонів тонн. 

Фото: Всеукраїнська аграрна рада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-