Загроза безпеці ЗАЕС залишається, дії росіян передбачити неможливо - Енергоатом

Загроза безпеці ЗАЕС залишається, дії росіян передбачити неможливо - Енергоатом

Укрінформ
Запорізька АЕС на ранок 16 серпня працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки, а постійні обстріли спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Енергоатом у Телеграмі.

"Станом на 08:00 16 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки. Періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції", - йдеться в повідомленні.

В Енергоатомі зазначають, що 5 серпня внаслідок атаки російських військових на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист – і один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключений. Під час обстрілів серйозно пошкоджені азотно-киснева станція, об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, високою є і пожежна небезпека. 6 серпня через обстріл загарбниками ЗАЕС пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП ЗАЕС. 11 серпня загарбники обстріляли пожежну частину, розташовану за територією ЗАЕС і призначену для її захисту від пожеж та їх гасіння у разі надзвичайних ситуацій на станції. 13 серпня пошкоджень також зазнав відкритий розподільчий пристрій 750 кВ (ВРП-750).

Читайте також: Зеленський: росіяни повинні негайно забратися з території ЗАЕС без жодних умов

Разом із тим, український персонал станції продовжує працювати і докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

"ЗАЕС досі окупована і контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається", - наголошується у повідомленні.

При цьому додається, що наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб вітчизняної енергосистеми.

“Україна закликає світову спільноту невідкладно вжити заходів, щоб примусити росію звільнити ЗАЕС та передати електростанцію під контроль нашої держави заради безпеки всього світу”, - підсумовується у повідомленні.

Читайте також: Зеленський закликає світ до суворих санкцій проти росії за ядерний шантаж

Як повідомляв Укрінформ, ЗАЕС є найбільшою атомною станцією в Європі. З 4 березня вона захоплена російськими військовими, відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси, тероризують персонал.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-