Німеччина хоче, щоб частину траншу макрофінансової допомоги ЄС перетворили на грант – посол

Німеччина хоче, щоб частину траншу макрофінансової допомоги ЄС перетворили на грант – посол

Укрінформ
Німеччина хоче, щоб частина макрофінансової допомоги ЄС з другого її траншу в сумі 8 млрд євро була не кредитом, а грантом; наразі опрацьовуються технічні фінансові деталі надання цієї допомоги, яка очікується на початку вересня.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен.

Вона нагадала, що з 9 млрд макрофінансової допомоги ЄС 1 млрд євро вже був виділений, а щодо решти 8 млрд є різні ідеї, які обговорюються між Єврокомісією і країнами-членами ЄС.

«Ми дуже хотіли б, щоб частина цієї суми була не кредитом, а грантом, оскільки вважаємо, що Україна в нинішніх умовах не може повернути ці кошти. Є також інші технічні фінансові деталі, зокрема, хто гарантуватиме суму, яка буде кредитом. Ми очікуємо, що на початку вересня Єврокомісія надасть пропозиції, як це може бути зроблено, і ця макрофінансова допомога буде перерахована Україні», - сказала Фельдгузен.

Стосовно суми німецької допомоги дипломат зазначила, що Німеччина робить найбільший внесок у європейський бюджет, а 25 відсотків всіх сум, які надає Євросоюз, оплачують німецькі платники податків.

Фельдгузен також відзначила, що Німеччина вже надала Україні 1 млрд євро грантової допомоги через механізми МВФ.

Читайте також: Штайнмаєр планує відвідати Україну, німецька сторона над цим працює

Як повідомлялося, саміт Європейської ради 24 червня затвердив макрофінансову допомогу для України у розмірі 9 млрд євро.

На рахунок Національного банку України станом на 2 серпня зараховано 1 мільярд євро макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками онлайн-розмови з міністром фінансів Німеччини Крістіаном Лінднером 8 серпня повідомив, що Німеччина сприятиме швидкому отриманню Україною наступних 8 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС і візьме на себе лідерство в цьому процесі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-