Президент: Наша мета - безперервність зернових поставок

Президент: Наша мета - безперервність зернових поставок

Відео
Укрінформ
Важлива мета для України - забезпечити безперервність і регулярність постачання зерна на експорт.

Про це у відеозверненні сказав Володимир Зеленський, передає Укрінформ.

Він відзначив, що сьогодні до Туреччини прибуло перше судно з українським зерном, здолавши шлях спеціальним коридором у Чорному морі, який був погоджений для розблокування наших портів.

"Наша мета зараз - щоб була регулярність, щоб коли один корабель виходить з порту, мають бути вже й інші судна, і ті які завантажуються, і ті які на підході до порту. Безперервність, регулярність - це потрібний принцип, потрібний всім споживачам нашої агропродукції", - сказав глава держави.

Він наголосив, що відновлення аграрного експорту важливо також з точки зору продовольчої безпеки України.

"Експорт потрібен, щоб у наших фермерів, агрокомпаній був достатній ресурс для посівної наступного року, це питання продовольчої безпеки і для нашої країни. Зараз забезпечується і наступний рік", - наголосив Зеленський.

Читайте також: Зеленський: Кожна гривня, яку заробляють наші аграрії, стане внеском у посилення України

Президент зазначив, що росія використовує як зброю постачання продовольства, аби спровокувати продовольчу кризу, так само як вона використовує газ, нафту, щоб спровокувати соціальні негаразди, а потім вимагати політичних поступок.

"Це не повинно спрацювати з продовольством. Звичайно ми розуміємо, з ким маємо справу, і в росії розуміють, що втрачають одну з можливостей тероризувати світ. Але коли світ об'єднаний, коли партнери виконують взяті зобов’язання, можна досягати необхідного результату. Подивимося як працюватиме зернова ініціатива найближчими днями", - додав Президент.

Як повідомляв Укрінформ, судно Razoni, яке зранку 1 серпня вийшло з Одеського порту з українським зерном, сьогодні ввечері дісталося берегів Туреччини.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-