Аграріям на окупованих територіях радять фіксувати крадіжки продукції – потім буде компенсація

Аграріям на окупованих територіях радять фіксувати крадіжки продукції – потім буде компенсація

Укрінформ
Аграріям, що перебувають на окупованих територіях, слід максимально фіксувати факти крадіжки збіжжя, аби після деокупації була проведена юридична оцінка та отримана компенсація.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

“Зрозуміло, що українську поліцію туди (на окуповані території - ред.) не викличеш. Тому слід максимально фіксувати те, що відбувається. У будь-який спосіб: записувати дати, події, свідків; якщо є змога, фотографувати, записувати на відео… Ми наполегливо радимо це робити”, - сказав Сольський.

Міністр пояснив, що згодом на основі цих матеріалів буде проведена юридична оцінка і отримана компенсація.

Читайте також: USAID планує залучити ще $150 мільйонів на допомогу українським аграріям

“Згодом на основі цих матеріалів буде проведена юридична оцінка і, відповідно, отримана компенсація. Треба збирати щонайбільше доказів про незаконні дії, крадіжки. Правові механізми будуть діяти після деокупації”, - наголосив він.

Також після деокупації буде запропоновано кілька рішень, подібних до тих, як громадяни подають дані про зруйноване житло в електронному вигляді. Нині ці рішення напрацьовуються.

Читайте також: Вивезення зерна відбуватиметься повільно, якщо росія і далі битиме по портах - Сольський

Як повідомляв Укрінформ, російські загарбники використовують методи перевалки збіжжя із малотоннажних суден на середні балкери на морських рейдах, щоб приховати факти крадіжок з тимчасово окупованих територій України.

22 липня у Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії підписано угоду, за якою буде здійснюватися легальний імпорт зерна та іншого продовольства з портів України.

Фото: gettyimages

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-