З початком повномасштабної війни кількість земельних угод впала уп'ятеро – Малюська

З початком повномасштабної війни кількість земельних угод впала уп'ятеро – Малюська

Укрінформ
Якщо у грудні Міністерство юстиції щодня фіксувало 332 угоди купівлі-продажу нерухомості у реєстрі речових прав на нерухомість, то зараз кількість угод становить в середньому 65.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

"Якщо порівняти цифри, в реєстрі речових прав на нерухомість за грудень щодня фіксувалося в середньому 332 угоди купівлі-продажу нерухомості. Зараз, у період активних бойових дій, у нас в середньому 65 транзакцій купівлі-продажу в день", - сказав Малюська.

Він зауважив, що з урахуванням кількості захоплених територій та місць активних бойових дій, не вся земля може продаватися. "Менше з тим, ті, хто займається сільським господарством, залишаються оптимістами. Вони купують землю, вкладають у неї гроші і транзакції продовжують здійснюватися", - додав міністр.

Читайте також: У Мінагрополітики розповіли про рік роботи земельного ринку

Малюська зазначив, що ключові реєстри Мін'юсту, які були пов'язані з роботою земельного ринку, відновили роботу на початку травня. При цьому доступ до операцій з нерухомістю має обмежене коло нотаріусів: із близько 6,5 тисяч фахівців реєстри можуть використовувати близько 4,8 тисяч.

"Враховуючи обмеження по території та кількість транзакцій, цього більш ніж достатньо, щоб забезпечити ефективний ринок землі практично на всіх територіях", - прокоментував Малюська.

Міністр також висловив сподівання на подальшу лібералізацію ринку землі, адже він запускався із численними обмеженнями.

Як повідомлялося, за рік роботи земельного ринку в Україні укладено понад 105 тис. земельних угод, у тому числі 88 тис. угод купівлі-продажу ділянок землі.

Читайте також: В Україні зареєстрували понад 105 тисяч земельних угод

З 1 липня 2021 в Україні офіційно стартував ринок землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням у 100 гектарів.

Питання щодо продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-