Румунія допомагатиме Україні експортувати зерно

Румунія допомагатиме Україні експортувати зерно

Укрінформ
Румунія вживає заходів задля збільшення транспортування своєю територією українського зерна та зменшення загрози глобального голоду.

Про це заявив міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску на Міжнародній конференції з питань продовольчої безпеки в Берліні, передає кореспондент Укрінформу.

За словами глави МЗС, Румунія робить внесок на європейському та міжнародному рівні, задіявши національні механізми надання прямої підтримки. Зокрема, держава приймає українське зерно залізницею, автомобільними шляхами, морем і по Дунаю.

«Від початку агресії порт Констанца, найбільший на Чорному морі, став основними воротами для відправлення українського зерна в інші частини світу. Ми хочемо позиціонувати Констанцу як продовольчий хаб на європейському рівні та працюємо над збільшення його можливостей обробки вантажів», - сказав Ауреску, додавши, що торік через порт пройшли рекордні понад 25 млн тонн зерна.

Міністр наголосив, що проводиться багатостороння робота зі збільшення потужностей транспортування українського зерна територією Румунії. З цією метою розпочата модернізація залізниці, що веде з України до румунського порту Галац на Дунаї, відбувається лібералізація двосторонніх транспортних перевезень, зокрема автомобільних; у румунських портах надається допомога суднам під українським прапором.

За оцінкою глави румунської дипломатії, вжиті заходи вже мають позитивний ефект, але потрібні подальші міжнародні зусилля, зокрема щодо гарантування безпечних коридорів судноплавства у Чорному морі, що передбачає і захист від морських мін.

Читайте також: Австрійська залізниця вже транспортувала до ЄС 130 тисяч тонн зерна з України

Ауреску наголосив, що російська агресія проти України впливає на мільйони людей не лише в самій Україні, а й у державах, які залежать від українського зернового імпорту. Потрібно діяти прагматично, аби не допустити посилення кризи та підтримати українську економіку, зазначив дипломат.

Він запевнив, що Румунія разом з іншими партнерами твердо стоятиме на боці України в її боротьбі проти агресора.

У міжнародній конференції у Берліні беруть участь 50 делегацій країн і міжнародних організацій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-