Уряд запускає ще три програми підтримки «єРобота»

Уряд запускає ще три програми підтримки «єРобота»

Укрінформ
Кабінет Міністрів запускає ще три програми підтримки бізнесу в рамках проєкту "єРобота": гранти для обробної промисловості, ІТ-сектору та стартапів і гранти для навчання "Старт в ІТ".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Цього тижня уряд уже прийняв документи щодо запуску програми "єРобота" й анонсував відразу три програми підтримки створення власного бізнесу. Сьогодні ми запускаємо ще три програми, які так само спрямовані на створення нових робочих місць, збільшення доходів українців та розвиток нашої економіки", - сказав Шмигаль.

За його словами, перша програма - це гранти на створення та розвиток переробних підприємств: деревообробки, виробництва меблів, металообробки, агропереробки, виробництва будматеріалів тощо. Розмір допомоги становитиме до 8 млн грн, при цьому має бути створено не менше 25 нових робочих місць. Крім того, бажаючі отримати грант мають залучити і власні кошти на свій бізнес та сплачувати податки.

"Умови співфінансування для перших заявників - власний внесок має скласти 30%", - зауважив Шмигаль.

Друга програма стосується розвитку ІТ-сектору та стартапів у сфері високих технологій. "Від 750 тис. до 3,5 млн грн для стартапів. У нас уже успішно працює державний Український фонд стартапів, і саме він буде адмініструвати цю програму", - сказав очільник уряду.

Читайте також: Програма «єРобота»: Ощадбанк із липня прийматиме заявки на мікрогранти до ₴250 тисяч

Головні критерії фінансування за цим напрямком: створення п'яти робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень.

"Третя програма, яку ми затверджуємо та запускаємо сьогодні, називається «Старт в ІТ». Це програма стипендій у розмірі до 30 тисяч гривень на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера", - повідомив Шмигаль.

Він зауважив, що кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації. Загальний бюджет програми становить 1,8 млрд грн, держава надасть можливість розпочати кар’єру в ІТ для 60 тисяч українців.

"Ця програма не для студентів і не для ІТ-фахівців. Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили чи перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри", - підкреслив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, перша програма безповоротних грантів передбачає допомогу тим, хто хоче запустити мікробізнес, як-то пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо. Мікрогранти від держави становитимуть до 250 тисяч гривень.

Крім того, у рамках проєкту «єРобота» уряд запроваджує програму безповоротних грантів, які стосуються аграрної сфери. Програми будуть спрямовані на створення садів і теплиць. За словами Шмигаля, загалом на три програми проєкту «єРобота» держава виділить 16 млрд грн.

Фото: КМУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-