рф намагається звалити провину за стрибок продуктових цін на санкції – Бербок

рф намагається звалити провину за стрибок продуктових цін на санкції – Бербок

Укрінформ
Єдиним винуватцем у глобальній продовольчій кризі та дефіциті зерна, що загрожує голодом мільйонам людей, є росія.

Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок перед початком міжнародної конференції з питань глобальної продовольчої безпеки в п’ятницю в Берліні, передає Укрінформ.

«росія свідомо використовує голод як зброю війни і тримає в заручниках весь світ», - заявила глава МЗС.

Криза голоду наростає як хвиля, яка загрожує життю багатьох людей, «але саме російська війна перетворила хвилю на цунамі», - підкреслила Бербок. Вона закинула кремлю намагання звалити провину за стрибок цін на продукти харчування на тих, хто запровадив санкції, та нагадала, що жодних санкцій проти російського експорту зерна не вводилося. Першопричиною такої ситуації є, насамперед, те, що саме росія створює кризу, блокуючи українські порти та зерносховища.

За словами політика, 345 мільйонам людей у ​​82 країнах наразі загрожує брак продовольства. Вона також навела цифру 44 млрд євро, які необхідні для подолання кризи голоду цього світу, з яких наразі профінансовано лише половину.

Конференція в Берліні, співорганізаторами якої виступають три німецькі міністерства - закордонних справ, харчування та сільського господарства, а також економічного розвитку – проходить за підтримки ООН. У ній беруть участь 40 міністрів (МЗС ФРН, Франції, США та Італії), 50 делегацій, у тому числі представники ООН, громадянського суспільства, а також країн, які особливо постраждали внаслідок ситуації, що склалася, зокрема, України. Нашу державу на заході представляє міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

На конференції у п'ятницю федеральний уряд працюватиме над тим, щоб інші донори також взяли зобов’язання в найближчі тижні, але конкретних обіцянок щодо фінансової допомоги на Берлінській конференції не очікується, вона не є донорською.

Протягом багатьох років федеральний уряд був другим за величиною донором у світі після США. Щоб пом’якшити наслідки російської загарбницької війни для глобальної продовольчої безпеки, Німеччина, як голова G7, пообіцяла в березні виділити додатково 430 мільйонів євро. Загалом цього року Німеччина інвестує близько 4 мільярдів євро в гуманітарну продовольчу допомогу та кризові продовольчі системи.

Читайте також: росія веде війну на знищення, тому дуже важливо продовжити допомогу Україні – Бербок

Як повідомлялося, 24 лютого росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну, продовживши війну, розпочату у 2014 році. В результаті бойових дій в українських портах виявилися заблокованими понад 20 мільйонів тонн зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Європейський Союз створив так звані «коридори солідарності» для вивезення українського зерна залізничними, автомобільним транспортом та внутрішніми водними шляхами, але ці надзвичайні заходи не можуть у повному обсязі вирішити проблему з зерновим експортом. ЄС підтримує зусилля ООН з пошуку шляхів розблокування українських портів та поновлення торговельного судноплавства у Чорному морі.

Фото: Annegret Hilse / Pool

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-