росію усунули від управлінських рішень у FATF

росію усунули від управлінських рішень у FATF

Укрінформ
Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) у зв’язку з військовими діями рф проти України припинила участь росії в усіх керівних органах організації та усунула її від будь-яких управлінських рішень.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві FATF.

В організації висловили співчуття народу України у зв’язку з російським вторгненням і вирішили «жорстко обмежити роль та вплив російської федерації у FATF».

Зокрема, відповідно до нових рішень, прийнятих на пленарному засіданні цього тижня, росія більше не може виконувати жодних керівних чи консультативних ролей або брати участь у прийнятті рішень щодо встановлення стандартів, процесів експертної оцінки FATF, питань управління та членства.

Читайте також: Україна ініціює внесення білорусі до чорного списку FATF

Також припиняється участь рф в усіх керівних органах FATF, росіян усунули від будь-яких управлінських рішень, участі в експертних радах, встановлення стандартів, питаннях членства.

В організації визнали, що військові дії рф проти України суперечать основним принципам FATF, спрямованим на сприяння безпеці та цілісності світової фінансової системи.

FATF є міжнародною організацією зі штаб-квартирою у Парижі, метою роботи якого є розвиток і впровадження на міжнародному рівні заходів і стандартів з боротьби щодо відмивання грошей. росія приєдналася до FATF у 2003 році.

Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко закликав 37 країн-членів та спостерігачів Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) розглянути виключення росії з організації та внесення її до "чорного списку".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-