Експорт зерна суходолом та річками може перекрити 50% загального довоєнного рівня

Експорт зерна суходолом та річками може перекрити 50% загального довоєнного рівня

Укрінформ
При ефективній взаємодії внутрішньої та зовнішньої логістики обсяги експортування зерна з України сухопутними та річковими шляхами можна наростити до 2,5 млн тонн, тобто до 50% від загального довоєнного експортного обсягу.

Таку думку висловив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук на брифінгу в Медіа-центрі Укрінформ на тему: “Підсумки посівної та прогнози врожаю. Перспективи експорту, державна допомога”.

«Якщо в березні Україна експортувала близько 200 тисяч тонн зерна сухопутними та річковими шляхами, то за травень у нових умовах українські аграрії експортували вже 1 млн 740 тис.тонн збіжжя. Тобто, якщо робота аграрної, транспортної та митної інфраструктур буде налагоджена так і надалі, то загальні обсяги експорту сухопутними та річковими коридорами можна наростити до 50% від загального довоєнного експортного обсягу, що становив близько п'яти мільйонів тонн», - сказав Марчук.

Однак, за його словами, є певний чинник, що стримує проходження українського зерна на світовий ринок цими коридорами.

«Якщо ми бачимо, що вітчизняні підприємці та відповідні державні служби справляються досить ефективно, то, на жаль, подекуди не справляються наші західні партнери, у яких логістика ще не готова приймати такі великі партії збіжжя з України», - каже Марчук.

На його переконання, міжнародні партнери мають зрозуміти цю проблему та дослухатися до Президента Зеленського, який просить про активну допомогу в розблокуванні українських чорноморських портів. Інакше сухопутні коридори надовго залишаться основним шляхом постачання українського продовольства на світовий ринок.

«Якщо ж порти найближчим часом, до початку збирання нового врожаю, не розблокують, то аграріям доведеться застосовувати нові технології зберігання культур. А це потребуватиме додаткового фінансування, зокрема, і через механізми державної підтримки», - відмітив Марчук.

Читайте також: Не можна вірити лаврову: у МЗС вважають, що росія може використати для нападу зернові коридори

Як раніше повідомлялося, у травні у порівнянні з квітнем 2022 року відбулась переорієнтація каналів експорту: водним транспортом (річкові порти та паромні переправи) було експортовано 798,8 тис. тонн та 22,1 тис. тонн відповідно, що зробило річкові порти України головними експортними воротами. Залізничним транспортом було відвантажено 709,6 тис. тонн зерна, олійних та продуктів переробки.

Через блокаду агресором українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи. Це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку та неминуче матиме наслідком світову продовольчу кризу та зростання інфляції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-