Нацбанк фіксує зростання кількості вкладників у військові облігації

Нацбанк фіксує зростання кількості вкладників у військові облігації

Укрінформ
За минулий тиждень кількість вкладників у військові облігації серед громадян та бізнесу зросла з 76 тис. до більше як 83 тис.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний банк України.

"Міністерство фінансів України з початку повномасштабного нападу росії провело 42 аукціони з продажу військових облігацій, залучивши до державного бюджету майже 79 млрд грн, близько 215 млн дол. США та 229 млн євро. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку України", - йдеться в повідомленні.

Минулого тижня кількість вкладників у військові ОВДП серед громадян та бізнесу України зросла з 76 тис. до більш як 83 тис. Станом на 6 червня 2022 року обсяг їхніх вкладень становить: більше 8,5 млрд грн (10,6% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, номінованих у гривні), близько 63,1 млн дол. США (29,7% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у дол. США) та майже 26,7 млн євро (11,8% від загального обсягу ОВДП у євро).

Найбільший портфель військових ОВДП традиційно сконцентрований у банків – первинних дилерів.

У власності нерезидентів станом на 6 червня 2022 року перебуває військових облігацій на 349,2 млн грн.

Читайте також: Вінницька міська рада придбає військові облігації на 100 мільйонів

Як повідомлялося, у зв’язку з російською агресією проти України уряд ухвалив рішення про поетапний випуск військових облігацій. Таким чином планується здійснити державні внутрішні запозичення в обсязі до 400 млрд грн.

Міністерство проводить аукціони з продажу військових облігацій внутрішньої державної позики щовівторка, починаючи з 1 березня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-