Україна співпрацює із Energy Community щодо імплементації четвертого енергетичного пакету

Україна співпрацює із Energy Community щодо імплементації четвертого енергетичного пакету

Укрінформ
Держенергоефективності спільно з Міністерством енергетики опрацювало запитальник Енергетичного Співтовариства, на основі якого буде визначено необхідні законодавчі зміни для імплементації четвертого енергетичного пакета «Чиста енергія для європейців».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що 30 листопада 2021 року Рада Міністрів Енергетичного Співтовариства прийняла зобов’язання щодо впровадження четвертого енергетичного пакета ЄС. Його ціль – забезпечити поступовий перехід до чистої енергії та низьковуглецевої економіки.

Пакет «Чиста енергія для європейців» охоплює законодавство ЄС у сфері енергоефективності, відновлюваних джерел енергії, управління, дизайну ринку електроенергії та правил безпеки електропостачання.

Читайте також: Штати закликають світ зробити більше, аби зменшити залежність від російських енергоносіїв

Таким чином, Україна разом із восьми іншими країнами-членами Енергетичного Співтовариства має гармонізувати національне законодавство у відповідність із низкою директив ЄС, серед яких:

  • Директива 2018/2001 «Про сприяння використанню енергії з відновлюваних джерел»;
  • Директива 2018/2002 «Про енергоефективність»;
  • Регламент 2018/1999 «Про управління Енергетичним Союзом та боротьбу зі зміною клімату».

«Інформуючи Енергетичне Співтовариство про стан імплементації європейських директив, агентство звернуло увагу на активну роботу над законодавством та стратегічним плануванням розвитку енергоефективності та відновлюваної енергетики», - наголосили у відомстві.

Наголошується, що наразі розроблено проєкт Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року, який визначить розвиток галузі на десятиріччя та увійде складовою частиною до Інтегрованого національного плану з питань енергетики та клімату.

Читайте також: Лідери ЄС підтвердили намір позбутися залежності від російських енергоносіїв

Також ведеться робота щодо оновлення первинного законодавства для впровадження гарантій походження усіх видів «зеленої» енергії. Зокрема, вже налагоджено партнерство із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства для створення регіонального хабу гарантії походження енергії.

Як повідомлялось, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження також веде активну роботу над нормативно-правовими актами для врегулювання сфери енергетичного аудиту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-