Свириденко презентувала у Давосі план економічної перемоги України

Свириденко презентувала у Давосі план економічної перемоги України

Укрінформ
Перший віцепрем'єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко під час відкриття Всесвітнього економічного форуму представила його учасникам плани, які потрібно реалізувати Україні для перемоги у війні.

Як передає Укрінформ, про це Свириденко повідомила в Фейсбуці.

«Поки наша армія виграє битви, економіці необхідно виграти війну. Під час відкриття форуму представила плани, які ми маємо реалізувати для нашої перемоги», — зазначила міністр.

По-перше, Україна має стати повноправним членом Європейського Союзу, адже саме економічна, енергетична та торговельна інтеграція в ЄС є шляхом до безпеки в Україні. Як нагадала Свириденко, в Україні очікують уже наступного місяця отримати статус кандидата у члени ЄС.

По-друге, Україні потрібен повний доступ до ринків G7 та ЄС до 2030 року за прикладом Великої Британії, ЄС та Канади, які скасували мита для наших товарів на наступні 12 місяців.

За словами міністра економіки, зі свого боку Україна має намір розвивати чотири ключові галузі. Перша — військово-промисловий комплекс та аерокосмічна промисловість, де планується створити спільні підприємства з країнами НАТО для передачі технологій та подальшого постачання зброї цим державам.

Другою має стати металургія та машинобудування.

Читайте також: Україна зазнала від війни з росією збитків у $0,5 трильйона - Зеленський

«Ми відновимо наші заводи, зробимо їх екологічними та допоможемо глобальній сталеливарній промисловості досягти цілей по декарбонізації», - пообіцяла Свириденко.

У царині сільського господарства та харчової промисловості мета України — бути в першій п'ятірці країн не лише за обсягом, а й за вартістю експорту сільськогосподарської продукції. Тому планується розвивати переробку сільськогосподарської сировини в Україні.

Щодо ІТ-індустрії, тут є план допомогти аутсорсерам стати власниками та розробниками продуктів.

«Для розвитку цих галузей готові надати інвесторам дешеву електроенергію та сировину для подальшої переробки. Ще одна наша перевага – безпечна і швидка логістика: не довше 72 годин до Західної Європи та ніч — до Центральної і Східної Європи», — наголосила Свириденко.

Читайте також: Потрібно створити коридор для експорту українського зерна й олії – Зеленський

Вона також підкреслила, що уряд готовий прийняти всі законодавчі акти, які допоможуть створити в Україні сприятливе середовище для бізнесу, забезпечити захист прав власності та верховенство права.

Як повідомляв Укрінформ, у Давосі з 22 по 26 травня проходить Всесвітній економічний форум (WEF), який є щорічним місцем зустрічі світової політичної та бізнесової еліти.

Фото: Юлія Свириденко, ФБ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-