Близько 65% компаній в Україні не планують релокації до іншої держави

Близько 65% компаній в Україні не планують релокації до іншої держави

Дослідження
Укрінформ
Близько 65% компаній в Україні не планують релокації до іноземних держав. При цьому в 96% компаній є працівники, які виїхали за кордон.

Про це свідчать результати дослідження ринку праці України, проведеного Європейською бізнес-асоціацією в партнерстві з журналом «Управління Персоналом», передає Укрінформ.

«65% компаній повідомили, що не планують релокації до іншої країни, а у 15% компаній релокація можлива лише в межах Україниі», - йдеться в повідомленні.

При цьому серед держав, до яких компанії планують релокацію, були названі Польща, Словаччина, Угорщина, Іспанія, Румунія та інші.

Водночас 96% компаній заявили, що в них є працівники, які переїхали за кордон. 23% компаній зазначили, що кількість таких осіб варіюється від 11% до 15%, у 17% компаній – від 16% до 20%. Ще у 17% – близько 21-30%.

Найпопулярнішими країнами для переїзду працівників є Польща (87%), Німеччина ( 62%), Чехія (48%), Словаччина (35%), Італія (31%), Румунія (28%), Іспанія та Угорщина (по 27%), Молдова (17%).

Читайте також: Німеччина може прискорити визнання профкваліфікації українців

Більшість компаній (56%) повідомили, що працівники, які отримали тимчасовий захист в ЄС, не працевлаштовувалися на іншій роботі за кордоном та продовжують працювати на свою компанію дистанційно й отримувати заробітну плату.

Також є 25% компаній, працівники яких знайшли роботу за кордоном та продовжують працювати дистанційно. 8% компаній повідомили, що попросили колег, які знайшли роботу за кордоном, але не бажають припинити трудові відносини з компанією в Україні, написати заяви на відпустку без збереження заробітної плати на погоджений строк.

Крім цього, є 3% компаній, які поінформували, що працівникам, які отримали тимчасовий захист в ЄС, буде виплачуватися матеріальна допомога протягом визначеного періоду.

У дослідженні наголошується, що 94% компаній зазначили, що допомагають працівникам під час воєнного стану, 76% - виплачують працівникам повну заробітну плату, 52% – забезпечують психологічну підтримку.

Водночас 48% компаній допомагають із переїздом до іншого міста/країни, 35% - оплачують проживання в іншому місті, 34% - виплачують премію та бонуси, 32% - компенсують частину витрат на оренду житла, ще 17% компаній - організовують освітні курси.

Дослідження проводилось у період лютому-квітні 2022 року. Більшість компаній - учасниць дослідження представлять міжнародний бізнес (54%) та працюють на ринку України більше 20 років (51% компаній). 46% компаній є представниками великого бізнесу, 44% - середнього бізнесу, 10% - малого бізнесу.

Читайте також: Львівщина на першому місці серед регіонів за всіма економічними показниками

Як повідомлялось, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 20 травня заявив, що в безпечні регіони країни вже переміщено 517 підприємств.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-